22:25 , utorak , 25 april 2017
Početna / BIH / BHT PREMIJER LIGA: RADNIK i VITEZ PODIJELILI BODOVE

BHT PREMIJER LIGA: RADNIK i VITEZ PODIJELILI BODOVE

Fudbaleri Radnika podijelili su bodove sa gostujućom ekipom Viteza, u utakmici 17. kola BH Telekom Premijer lige i tako ostali neporaženi u šestoj utakmici za redom u tekućoj sezoni. Izjednačujući pogodak za bijeljinsku ekipu postigao je iskusni Delimir Bajić.
3236
Naviknuti na najbolje, bijeljinski ljubitelji fudbala, očekivali su laganu pobjedu Radnika u 17. kolu Premijer lige i učvršćivanje na drugoj poziciji prvenstvene tabele, odmah iza lidera Zrinjskog. I start utakmice je govorio u prilog tom očekivanju jer je Radnik od prvog minuta uspostavio inicijativu i konstantno prijetio da ugorzi gol gostiju.
Prvi ozbiljan pokušaj imao je Šefko Okić u 9.minutu, kada iz solidne pozicije sa desne strane, neometan, šutira pored gola. Okić pokušava ponovo u 15.minutu, ali izblokiran je u pravo vrijeme, da bi Radnik čak i postigao gol u nastavku tog napada, ali on je opravdano poništen zbog ofsajd pozicije Martinovića.
Inicijativu Radnika presjekli su gosti u 20.minutu, iz prve prave akcije koju su napravili, postigli su pogodak za vođstvo od 1:0. Nakon odličnog utrčavanja iz drugog plana Anel Dedić je bio jako priseban efektno matirao istrčalog Lučića. Malo je falilo da Zeljković izbaci tu loptu sa gol linije, ali nije stigao do nje na vrijeme.
Od tada, pa do kraja prog dijela igre, napadi Radnika postaju jalovi, bez pravih završnica, a gosti prijete iz kontra napada.
Prvi pokušaj upućuje Obradović, tek na startu drugog poluvremena, u 47.minutu, ali gostujući golman interveniše bez većih problema.
Vitez je mogao ovjeriti pobjedu u 60.minutu, gosti su izveli sjajnu kontru, Anel Dedić je mogao da se proslavi ali je šutirao traljavo i tako ostavio Radnik u utakmici.
Nisu htjeli domaći da propuste taj poklon i krenuli su svim silama u napad, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Srećković je imao zicer u 75.minutu, ali je neshvatljivo loše odreagovao.
Pet minuta kasnije, sjajno šutira Đurić, ali stativa je saveznik gostiju, da bi u nastavku akcije Glišić nespretno reagovao i sa par metara, neometan, poslao loptu pored gola.
Ipak, u sljedećem napadu, stvorila se gužva u šesnaestercu Viteza, golman Nwolokor je odletio u prazno, a najbolje se snašao Bajić i donio izjednačenje svojoj ekipi.

Fudbaleri Radnika su ovim remijem osvojili 30.bod, i tako ostali na drugom mjestu Premijer lige, te se dodatno primakli vodećem Zrinjskom, koji je doživi katastrofalan poraz na svom stadionu, od zahuktalog Željezničara, predvođenog Slavkom Petrovićem, bivšim strategom Radnika.
Vitez je bez šansi da se plasira u plej of, ali ovaj bod im je značajan u borbi za opstanak. Trenutno su izabranici Slavena Muse u bezbjednoj zoni, sa 20 osvojenih bodova.