19:14 , petak , 22 septembar 2017
Početna / BIH / RADNIKU PRIPAO DERBI ZAČELJA

RADNIKU PRIPAO DERBI ZAČELJA

U okviru 17. Kola Lige 12 BiH, u Bijeljini je odigran derbi začelja, između domaćeg Radnik BN Basketa i Varde iz Višegrada. U veoma važnoj utakmici za obje ekipe, bijeljinski košarkaši su bili bolji protivnik i zasluženo slavili pobjedu, rezultatom 88-78.

radnik-bn1

U neku ruku, utakmica sezone za košarkaše Radnika, koji bi porazom na ovom meču dosta iskomplikovali situaciju oko opstanka u Ligi 12 BiH, dobro je otvorena od strane izabranika Branislava Vićentića. Radnik je veoma brzo uspostavio svoju igru i došao do prednosti od šest poena u prvih nekoliko minuta igre. Ipak, predvođeni sjajnim Đurđevićem, koji je bio neriješiva enigma za odbranu bijeljinskog tima, gosti vraćaju egal sredinom prvog perioda i poslije rezultatske klackalice na prvu pauzu odlaze sa blagom prednošću, 19-21. Isti odnos snaga prisutan je i u drugom periodu, ekipe se smjenjuju u vođstvu, a na kraju poluvremena Varda i  dalje ima minimalnu prednost, 40-41. Ogorman pritisak bio je na igračima Radnika u tom trenutku, jer bi uz eventualni kiks, zaostajali dvije pobjede za Vardom i pitanje opstanka više ne bi bilo u njihovim rukama. Ipak, treća četvrtina pripala im je u potpunosti, razigrali su se Vučićević i Damjanović, a Varda nije imala odgovor na zonsku odbranu domaćih. Kako se ispostavilo, to su bili prelomni trenuci meča, jer je plus 11 koje je tada stekao, Radnik održavao do samog kraja. Samo u jednom trenutku  gosti su bili blizu priključka, i to u posljednja dva minuta igre, serijom poena bivšeg igrača Radnika, Miroslava Radića, ali tada je na scenu stupio najiskusnji igrač bijeljinskog tima, Mujo Tuljković, i važnim poenima osigurao trijumf domaćoj ekipi.

Četvrtoj ovosezonskoj pobjedi Radnika najviše je doprinjela činjenica da je domaće odlično služio šut. Čak 79 procenata su imali igrači bijeljinskog tima na šutu za dva poena, što se zaista rijetko viđa na našim terenima, a najefikasniji su bili Darko i Srđan Damjanović sa 20, odnosno 19 poena. Vučićević je uz 16 poena imao i 7 asistencija, a Tuljković 15 poena i 8 skokova. Kod gostiju, najbolji je bio pomenuti Radić, sa 24 poena. Radnik se ovom pobjedom izjednačio sa Vardom na tabeli, a upravo će se između ove dvije ekipe odlučivati o tome ko direktno ispada iz lige poslije regularnog dijela sezone , a ko će imati priliku da kroz plej aut ipak izbori opstanak. Do kraja sezone, ostalo je da se odigra još pet kola, a Radnik sljedeće sedmice gostuje Sparsu u Sarajevu, dok Varda čeka trebinjski Leotar.