Početna / SPORT / BARSA BEZ NOVOG ČUDA, JUVE I MONAKO UZ MADRIĐANE!

BARSA BEZ NOVOG ČUDA, JUVE I MONAKO UZ MADRIĐANE!

Fudbaleri Juventusa i Monaka pridružili su se madridskim ekipama Realu i Atletiku u polufinalu Lige šampiona.

139214652458f7d2382be5f634182967_w640

Juventus je odoleo Barseloni na Kamp Nou i sa 0:0 sačuvao 3:0 iz Torina za osvetu Kataloncima za poraz iz finala 2015. godine.

S druge strane, Monako je na krilima svojih ubitačnih napadača opet savladao Borusiju, ovaj put sa 3:1 na Luju II, te sa ukupnih 6:3 stigao među četiri najbolja tima na „Starom kontinentu“.

Žreb parova polufinala je u petak u Nionu, prvi mečevi su na programu 2. i 3. maja, a revanši 9. i 10.

Za razliku od PSŽ, Juventus je bez previše problema uspevao da obuzdava napadački trio Barselone Mesi-Nejmar-Suares, koji su tek u nekoliko navrata ozbiljno zapretili Bufonu.

Najbolje prilike imao je Mesi, po jednu u oba poluvremena, ali je u obe situacije šutirao pored gola sa svega desetak metara udaljenosti.

Međutim, ni „Stara dama“ nije igrala klasičan „bunker“, imao je Masimilijano Alegri četvoricu vrlo ofanzivnih igrača do poslednjih 15 minuta, a šanse da stave tačku propuštali su Iguain i Kvadrado.

Na kraju, Juventus je do polufinala LŠ stigao serijom od više od devet sati bez primljenog gola.

S druge strane, Monako je opravdao status najatraktivnijeg tima u Evropi. „Kneževi“ su postigli još tri gola i dotukli Borusiju na svom terenu.

Monaco players celebrate Radamel Falcao's goal with Monaco's Kylian Mbappe during the Champions League quarterfinal second leg soccer match between Monaco and Dortmund at the Louis II stadium in Monaco, Wednesday April 19, 2017. (AP Photo/Claude Paris)
Monaco players celebrate Radamel Falcao’s goal with Monaco’s Kylian Mbappe during the Champions League quarterfinal second leg soccer match between Monaco and Dortmund at the Louis II stadium in Monaco, Wednesday April 19, 2017. (AP Photo/Claude Paris)

U meču koji je kasnio pet minuta zbog pojačanih mera bezbednosti na stadionu Luj II, Monako je posao završio već u prvih 15 minuta, pogocima svojih najvećih zvezda Kilijana Mbapea i Radamela Falkaa.

Oba gola došla su posle akcija po levoj strani, Mbape je pokupio odbitak nakon snažnog šuta Mendija sa 20 metara i lošeg boksovanja Burkija, dok je Falkao pogodio glavom, nakon savršenog centaršuta Lemara.

Borusija pogađa statativu u prvom poluvremenu, a odlične šanse za gol propuštaju Marko Rojs i Gereiro, da bi kapiten Rojs vratio nadu početkom drugog poluvremena, nakon sjajnog prodora Dembelea po desnoj strani.

Međutim, „milioneri“ više nisu uspevali da ugroze Subašića, a Monako stavlja tačku na meč pogotkom Valera Žermena u 81. minutu, samo što je ušao u igru umesto Mbapea dobio je sjajnu loptu u Lemara, koji drugu asistenciju beleži nakon ukradene lopte na sredini terena.