20:31 , ponedeljak , 18 decembar 2017
Početna / SPORT / ĐOKOVIĆ STARTOVAO POBIJEDOM NA AUSTRALIJAN OPENU

ĐOKOVIĆ STARTOVAO POBIJEDOM NA AUSTRALIJAN OPENU

DJOKOVICNajbolji teniser svijeta Novak Đoković započeo je odbranu titule na Australijan openu pobjedom nad Hjon Čungom iz Јužne Koreje, zabilježivši rutinsku pobjedu u tri seta – 6:3, 6:2, 6:4.

U meču koji je trajao nepuna dva sata, kakav takav otpor Čung je pružio jedino u prvom setu u kome je uspio da dođe i do brejka.

Novak je za talentovanog 19-godišnjeg tenisera bio ipak „preveliki zalogaj“, pa je Đoković zabilježio još jednu ubjedljivu pobjedu, prenio je RTS.

Za raziku od prvog seta u kome je griješio, Đoković je drugi set dobio ubjedljivo sa 6:2, dok je u trećem igrao onoliko koliko mu je bilo potrebno za pobjedu.

Petostruki osvajač Australijan opena, prvi teniser svijeta Đoković, u drugom kolu igraće sa pobjednikom meča Kventin Halis (Francuska) – Ivan Dodig (Hrvatska).

Prvi grend slem turnir u sezoni, Otvoreno prvenstvo Australije, igraće se od 18. do 31. januara u Melburnu.