0:40 , nedelja , 17 decembar 2017
Početna / BIH / DRUGA POBJEDA ODBOJKAŠICA RADNIKA U PREMIJER LIGI BIH

DRUGA POBJEDA ODBOJKAŠICA RADNIKA U PREMIJER LIGI BIH

U trećem kolu Premijer lige BiH za žene, odbojkašice Radnika zabilježile su drugu pobjedu. Rezultatom 3-1 u setovima ispraćena je podmlađena ekipa tuzlanske Slobode, koja poslije ove runde zauzima posljednju poziciju na prvenstvenoj tabeli.

zok-bijeljina

Bijeljinski Radnik je nakon polovičnog učinka u prva dva kola Premijer lige BiH na svom terenu ugostio Slobodu iz Tuzle i nakon, samo na momente zanimljive i neizvjesne utakmice slavio u četiri seta. Ekipa Miroslava Mićića pretrpjela je male promjene u odnosu na proteklu sezonu, ali gro ekipe je ostao na okupu, tako da su mlade igračice Radnika, sada godinu dana iskusnije, ušle u tekuću sezonu sa prvenstvenim ciljem da izbore opstanak u elitnom rangu takmičenja u BiH, ali i sa potajnom nadom da bi se moglo doći i do nekog značajnijeg rezultata. U subotnjoj utakmici, rival iz Tuzle, koji ove sezone nastupa u dosta podmlađenom sastavu, ipak nije uspio parirati Bijeljinkama, mada sam početak utakmice nije najavljivao takav epilog. Bolje su gošće bile u prvom setu, koji je otvoren izjednačenom igrom. Poen za poen igralo se do tehničkog tajmauta, kada gošće, zahvaljujući odličnoj odbrani, prave razliku i riješavaju ovaj period igre rezultatom 25-21. Epilog prvog seta upalio je alarme u redovima domaćih, koje dosta ozbiljnije ulaze u nastavak meča i već na početku drugog perioda osvajaju prednost koju povećavaju na, u jednom trenutku, sedam poena razlike. Na kraju 25-19, za 1-1 u setovima.  Treći set Radnik igra dosta uvjerljivije, sjajnim blokom onemogućavale su domaće većinu napada Slobode i  takva igra rezultovala je dvocifrenom prednošću pred sam kraj seta. 22-11 je iznosilo vođstvo Radnika u jednom momentu, ali je nakon toga uslijedilo veliko opuštanje i neshvatljiv pad u igri, što Sloboda umalo nije iskoristila da napravi malo vjerovatan preokret. Ipak, u ključnim trenucima, sjajna igra najmlađe igračice Radnika Jovane Kovačević, i tijesno osvajanje ovog perioda igre, 25-21. Iako razigrane, gošće iz Tuzle u odlučujućem setu ne uspijevaju ostvariti  ništa više od časnog poraza. Domaćin ovu dionicu osvaja rutinski, 25-17 za svoju drugu pobjedu u tekućoj sezoni.

Radnik je ovim trijumfom zauzeo svoje mjesto u vrhu tabele, a u nastavku sezone će, ukoliko žele da ga sačuvaju, bijeljinske odbojkašice morati preskakati veće prepreke od ove koju im je u subotu postavila ekipa Slobode, trenutno posljednjeplasirana na prvenstvenoj tabeli Premijer lige.