23:29 , sreda , 24 maj 2017
Početna / BIJELJINA / KK RADNIK TRIJUMFALNO NA PRVENSTVENU PAUZU

KK RADNIK TRIJUMFALNO NA PRVENSTVENU PAUZU

Na ovogodišnjem oproštaju od svojih navijača, košarkaši Radnika  upisali su novu, osmu prvenstvenu pobjedu. Slavija 1996 iz Istočnog Sarajeva bila je ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini meča, a u ostatku meča domaći su pokazali da su ovom trenutku kvalitetnija ekipa, i bez većih problema upisali novi trijumf. Konačan rezultat meča glasio je 88-78 za Radnik.

radnik-pokr

Seriju, pod znacima navoda, lakših prvenstvenih utakmica, košarkaši Radnika završili su uspješno. Trijumf nad ekipom iz donjeg dijela tabele, Slavijom 1996, znači ostanak na drugoj poziciji pred novogodišnju prvenstvenu pauzu. Plus deset na kraju meča za domaće, 88-78, a ključna je ponovo bila druga četvrtina. U njoj je Radnik napravio značajnu rezultatsku razliku, i, ispostaviće se, prelomio meč. Ipak, na samom startu nije se mogao nagovijestiti takav ishod. Rano vođstvo Slavije od 9-0, pokazalo je da su gosti došli sa svojim adutima, uvjereni da mogu pružiti dobar otpor Radniku, ali i da su domaći malo potcijenili svog protivnika. Brzo se Radnik vratio u igru, i prvi period završen je neriješeno, 21-21. Zatim je uslijedila furiozna druga četvretina, uz odličan procenat šuta domaći postižu 29 poena u tom dijelu igre i na poluvrijeme odlaze sa plus 14. Poslije treće četvrtine prdnsot Radnika je iznosila plus 17, a u jednom trenutku domaći su vodili i sa 24 poena razlike. Blago spuštanje tempa od strane domaćih pred kraj meča, pomoglo je Slaviji da zaostatak spusti na pristojnih deset poena. Konačan razultat meča bio je 88-78 za Radnik, čime su bijeljinski košarkaši upisali osmu prvenstvenu pobjedu, koja ih za sada ostavlja na drugoj poziciji na tabeli, iza ekipe Sokoca.

Kluč pobjede domaćih leži u činjenici da je veliki broj košarkaša Radnika bio dobro poenterski raspoložen, skoro svi igrači iz rostera su se upisali u strijelce, a najefikasniji je bio mladi Dušan Ilić, koji je postigao 15 poena. Treba istaći učinak Srđana Gavrića i Boška Radovića, koji su postigli 14, odnosno 13 poena. U redovima gostiju, 20 poena postigao je Neven Damjanović, a 19 Miloš Ašanin.

Poslije deset odigranih kola Radnik ima osam pobjeda i dva poraza. Pohod na prvo mjesto bijeljinski košarkaši nastaviće nakon prvenstvene pauze, sredinom januara, na teškom gostovanju u Rogatici. Ekipa Slavije  je pri dnu tabele, ali ipak sa dovoljnom bodovnom zalihom u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.