19:35 , субота , 23 јун 2018
Početna / BIJELJINA / KOŠARKA: RADNIK DEKLASIRAO SLOBODU U TUZLI /VIDEO/

KOŠARKA: RADNIK DEKLASIRAO SLOBODU U TUZLI /VIDEO/

Košarkaši Radnika iz Bijeljine van svih očekivanja igraju sve značajniju ulogu u prvenstvu BiH. Izabranici Branislava Vićentića u subotu su savladali Slobodu u Tuzli 78 – 64. Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i prvi period riješio u svoju korist 21 -15. Međutim, Radnik je i drugoj četvrtini odbranu doveo na zavidan nivo primivši samo 12 poena. Poslije prvih 20 minuta igre, Bijeljinci su vodili 48 – 33. Iako se Sloboda rezultatski  vratila u meč u trećem periodu i spustila prednost na 6 poena, Radnik je rutinski priveo utakmicu kraju. U redovima pobjedničke ekipe, najefikasniji je bio kapiten Kokoruš sa 19 poena. Značajan doprinos pobjedi dali su Kaluđerović u Pavlović koji su se zaustavili na brojci  18. Odlučujući faktor u pobjedi Bijeljinskog tima bili su šut za 3 poena i dominacija u ofanzivnom skoku.