8:19 , četvrtak , 23 mart 2017
Početna / BIH / KOŠARKA: RADNIK UBJEDLJIV PROTV KOZARE

KOŠARKA: RADNIK UBJEDLJIV PROTV KOZARE

U petom kolu Prve košarkaške lige Republike Srpske, Radnik je na domaćem terenu ubjedljivo savladao Kozaru iz Gradiške. Konačan rezultat meča bio je 98-62.
bscap0000
Očekivan trijumf košarkaša Radnika nad gostima iz Gradiške, ali rezultat je možda ubjedljiviji nego što se pretpostavljalo. Nametnuli su od samog starta svoj ritam domaći igrači i stavili do znanja gostima da se ne mogu nadati iznenađenju. Sve je praktično i riješeno u prvoj četvrtini, domaći su bili raspucani, a prednost posle prvih deset minuta je bila i više nego ubjedljiva. Plus osamnaest za Radnik, 30-12. Spušten ritam u drugom periodu nije pomogao Kozari da smanji vođstvo Radnika, naprotiv, i pored izjednačene igre Radnik je na poluvrijeme otišao sa plus 24.
Ni u trećem periodu nisu povlačili ručnu, pa ovaj period riješavaju u svoju korist rezultatom 23-12, za nevjerovatnih 35 poena prednosti pred završnih deset minuta igre, koji su praktično bili formalnost. Konačan rezultat glasio je 98-62 za domaće košarkaše, koji su u ovom meču, pored očigledne razlike u kvalitetu, pokazali i karakter i igrali cijelih četerdeset minuta u maksimalnom ritmu.

Najefikasniji pojedinac u pobjedničkoj ekipi bio je Dejan Kokoruš sa 17 poena, a centar domaćih Kecman ubacio je 16 koševa. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Janković sa 18 poena.
Ovom pobjedom Radnik ostaje na samom vrhu prvenstvene tabele, dok gosti i dalje tavore na njenom začelju, sa samom jednom pobjedom u dosadašnjih pet odigranih kola.