10:48 , subota , 24 jun 2017
Početna / DOMACI / KOŠARKAŠI RADNIKA OSTALI U VRHU TABELE

KOŠARKAŠI RADNIKA OSTALI U VRHU TABELE

U meču osmog kola Prve lige Republike Srpske ljubitelji košarke u Bijeljini imali su priliku gledati duel bivših premijerligaša, Radnika i Varde HE iz Višegrada. Uspješniji su bili domaći košarkaši, slavili su pobjedu rezultatom 88-76.

radnikradnik

Nakon bolnog poraza u Bileći sa samo pola koša razlike, košarkaši Radnika su odigrali još jedan težak meč, ovoga puta pred svojim navijačima. Pobjeda je domaćim igračima bila imperativ, jer bi u slučaju neuspjeha napravili dodatni zaostatak za vodećim ekipama Prve lige. Svjesni toga, igrači Radnika ozbiljno su pristupili meču i od samog starta pokušavali da nametnu svoj ritam igre. Ali i Varda je imala svoju računicu. Pokazali su gosti da su ozbiljna ekipa, naročito u prvom periodu igre, koji je i završen njihovim vođstvom, 19-16. Ipak nisu mogli odoljeti sjajnom naletu Radnika na startu druge četvrtine, kada su serijom od 12-2 domaći okrenuli tok meča na svoju vodenicu. U suštini, ovaj period se može smatrati i prelomnim, jer se rezultatska prednost od 10 poena za Radnik sa poluvremena, održala do samog kraja meča. Drugo poluvrijeme je bilo rezultatski izjednačeno, gosti su u pojednim trenucima prilazili na pet poena zaostatka, ali više od toga nisu mogli.
Do izražaja je ponovo došao individualni kvalitet Radnikovih pojedinaca i dobra fizička pripremljenost izabranika Branislava Vićentića. Konačan rezultat meča glasio je 88-76 za domaće košarkaše.

Nakon dva vezana poraza, jednog prvenstvenog i jednog u Kupu, Radnik je ponovo osjetio slast pobjede, i tako zadržao priključak za vodećim dvojcem, Prijedor-Sokolac. Bio je ovo šesti trijumf bijeljinskih košarkaša, kojim, uz dva poraza, drže treće mjesto na prvenstvenoj tabeli. Varda sada ima skor od po 4 pobjede i poraza. U narednom kolu, Radnik gostuje u Bratuncu.