23:44 , sreda , 24 maj 2017
Početna / BIH / KOŠARKAŠI RADNIKA PREUZELI LIDERSKU POZICIJU NA TABELI

KOŠARKAŠI RADNIKA PREUZELI LIDERSKU POZICIJU NA TABELI

U derbi utakmici  6. kola Prve košarkaške lige Republike Srpske, Radnik je savladao Sokolac rezultatom 86 -79 i tako preuzeo lidersku poziciju na prvenstvenoj tabeli .

kakanjradnikbn

Šesto kolo Prve lige Republike Srpske donijelo je bijeljinskoj publici derbi meč između dvije prvoplasirane ekipe na tabeli. Do sada neporaženi KK Sokolac, lider prvenstva, nije uspio osvojiti bodove u Bijeljini, iako je bio tvrd orah tokom većeg dijela meča.

Prvih deset minuta igre pripali su u potpunosti domaćoj ekipi, koja je uspjela da napravi, u jednom trenutku i dvocifrenu razliku. 25-16 na kraju prve četvrtine i svi u sali su mislili da će Radnik lako do pobjede. Ipak, druga četvrtina rezultatski pripada gostima pa Radnik na poluvrijeme odlazi sa plus 3, 43-40.

Utakmica je prelomljena u trećoj dionici, Radnik je na njenoj sredini napravio seriju od 14-0 kojom je ponovo stekao dvocifrenu prednost, koju do kraja nije ispustio. Četvrta četvrtina je bila izjednačena, a gosti su na samom kraju smanjili prednost Radnika, ali ipak nisu imali snage za neki preokret.

Pobjedom u derbi meču, Radnik je preuzeo lidersko mjesto na tabeli. Bijeljinska ekipa kao i Sokolac ima skor od 5 pobjeda i jednog poraza. Narednog vikenda Radnik putuje u Bileću, dok Sokolac dočekuje Kozaru iz Gradiške.