7:26 , sreda , 18 oktobar 2017
Početna / BIJELJINA / KOŠARKAŠI RADNIKA PRVACI REPUBLIKE SRPSKE

KOŠARKAŠI RADNIKA PRVACI REPUBLIKE SRPSKE

Košarkaši Radnika iz Bijeljine, novi su šampioni Republike Srpske. Radnik je večeras, u petoj odlučujućoj utakmici play-ofa savladao Sutjesku iz Foče rezultatom  66:53. Ovakav rezultat propraćen je gromoglasnim aplazuom  vjernih Radnikovih navijača, kojih je bila prepuna dvorana u Osnovnoj školi Vuk Karadžić u Bijeljini.

edjktkqTURBXy9mNGI3MGVlMDZkOTk1OGE1YTY4YmJiODBkODkwYWNhYS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Značaj utakmice unio je nervozu u oba tima, pa je prvom periodu bili obostranih grešaka. Taj dio igre gosti su riješili u svoju korist rezultatom 12:13. U nastavku, Radnik je čvrstom odbranom, što je uzrokovalo neke lake poene iz kontra napada, počeo da stvara prednost, koja je na poluvremenu iznosila plus 6.

Bijeljinski košarkaši u nastavku meča ulaze bolje raspoloženi i nošeni frenetičnom podrškom publike, na kraju trećeg perioda, imaju 14 poena prednosti.

Posljednja četvrtina bila je samo puka formalnost, a domaćin je u jednom trenutku imao višak od 19 poena.

Radnik je imao četvoricu igrača sa dvocifrenim učinkom. Ćeranić sa 13, Kokoruš sa 12, Gavrić sa 11 i Kecman sa 10  su bili najefikasniji, s tim što je Jovica Kecman imao i 15 skokova.

Na kraju utakmice, predsjednik KSRS, Boris Spasojević, uručio je pehar kapitenu Radnika, Dejanu Kokorušu. Ovim trijumfom Radnik stiče pravo da se naredne sezone takmiči u Premijer Ligi BiH.

Izvor: RTV SLOBOMIR