0:25 , четвртак , 13 децембар 2018
Početna / SPORT / KOSTIĆ POGURAO AJNTRAHT KA POBEDI, LACIO SLAVIO U FRANCUSKOJ

KOSTIĆ POGURAO AJNTRAHT KA POBEDI, LACIO SLAVIO U FRANCUSKOJ

Reprezentativac Srbije Filip Kostić imao je veliku ulogu u pobedi Ajntrahta iz Frankfurta u meču protiv Apolona u Ligi Evrope.

Srpski fudbaler je bio strelac vodećeg gola za Nemce koji su na kraju slavili pobedu od 2:0.

Kostić je u 13. minutu došao u izglednu poziciju ali nije baš najbolje šutirao. Uputio je udarac po sredini gola sa nekih 20-ak metara, ali golman Apolona se obrukao, pošto je dozvolio da mu lopta nekako prođe ispod ruku i završi u mreži.

Sebastijan Haler je do poluvremena uspeo da još jednom zatrese mrežu gostujućeg tima i tako obezbedi miran nastavak meča ekipi iz Frankfurta. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

U timu Ajntrahta, Mijat Gaćinović i Filip Kostić odigrali su svih 90 minuta, Luka Jović je ušao na teren u 81. minutu umesto reprezentativca Hrvatske Ante Rebića. Kod gostiju svih 90 minuta odigrao je Saša Marković.

U centru pažnje, barem kada je reč o srpskim fudbalerima, bio je i drugi meč u H grupi između Olimpika iz Marselja i Lacija. Bio je to susret u kojem su Italijani slavili pobedu od 3:1.

Srpski fudbaleri bili su akteri još jednog susreta. PAOK je kao domaćin dočekao ekipu Videotona, a Mađari su neočekivano slavili pobedu od 2:0. Tim Marka Nikolića je prikazao odličnu partiju, a bivši igrač Partizana Marko Šćepović je bio na terenu do 65. minuta.

U timu PAOK-a, reprezentativac Aleksandar Prijović je sedeo na klupi sve do 52. minuta, ali čak ni njegov ulazak u igru nije promenio tok meča, pa je Videoton zasluženo slavio.

Takođe, u L grupi, Čelsi je kao domaćin pobedio ekipu Bate Borisova sa 3:1. U fokusu je bio trostruki strelac za „plavce“, Ruben Loftus Čik koji je mrežu Belorusa zatresao u drugom, osmom i 54. minutu. On je tako postao prvi engleski fudbaler koji je postigao het-trik u Ligi Evrope još od 2014. i Hari Kejna iz Totenhema koji je to učinio u duelu sa Asteras Tripolisom.

U J grupi, Standard je bio bolji od Krasnodara, 2:1. U gostujućem timu svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Srbije Uroš Spajić.