15:33 , sreda , 24 maj 2017
Početna / SPORT / LE: MINIMALAC JUNAJTEDA U VIGU

LE: MINIMALAC JUNAJTEDA U VIGU

Ekipa Mančester Junajteda savladala je Seltu u Vigu u prvom meču drugog polufinala Lige Evrope – 1:0 (1:0).
JUNAJTEDStrijelac jedinog gola bio je engleski reprezentativac Markus Rašford koji je fantastičnim udarcem iz slobodnjaka u 67. minutu donio pobjedu ekipi Žozea Murinja.
Domaćini su od samog starta parirali protivniku i već poslije deset minuta meča imali ozbiljniju priliku da ugroze gol protivnika.
U 11. minutu srpski fudbaler Nemanja Radoja je poslao centaršuta lijevom nogom i pronašao Daniela Vasa. Ipak, Vas nije uspio da reaguje dobro, glavom je šutirao pored gola.

Ekipa Žozea Murnija bila je konkretnija u nastavku i samo zahvaljujućim sjajnim odbranama Alvaresa nije vodila poslije 45. minuta igre.
Do konačnog vođstva došli su u 67. minutu kada je fantastičan slobodan udarac izveo Rašford i postavio konačan rezultat u Vigu.
Srpski fudbaler Nemanja Radoja igrao je cijelu utakmicu za španski klub.
Podsjećamo, u drugom polufinalnom meču Lige Evrope, Ajaks je sinoć nadigrao Olimpik iz Liona sa 4:1 (2:0).
Revanš susreti polufinala Lige Evrope igraju se narednog četvrtka, 11. maja.
Finale Lige Evrope igraće se 24. maja u Stokholmu.

Izvor: RTRS/B92