17:41 , четвртак , 19 јул 2018
Početna / SPORT / LE:ČUKA I VOŠA GAZE EVROPOM

LE:ČUKA I VOŠA GAZE EVROPOM

Nakon što je Partizan teškom mukom razbio bunker Dile i ostvario trijumf na startu kvalifikacija za Ligu šampiona, veliku radost fudbalskoj Srbiji priredili su Čukarički i Vojvodina.

vosa640459173020150710222213

Superligaši iz Novog Sada i sa Banovog Brda u četvrtak su ostvarili pobede u prvim mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a posebno raduje podatak da su Čuka i Voša sačuvali svoje mreže.

Vojvodina je na stadionu „Karađorđe“ savladala letonski Spartaks rezultatom 3:0 (2:0) pa se već sada može konstatovati da su Novosađani jednom nogom zakoračili u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Ekipa Zlatomira Zagorčića odlično je otvorila utakmicu novom majstorijom Aleksandra Stanisavljevića koji je već u 6. minutu dokazao da ima sjajan udarac. Strelac prvog gola u duelu sa MTK ponovo je pogodio iz slobodnjaka i doneo prednost crveno-belima.

Svega deset minuta kasnije Miljan Mrdaković sjajni utrčava iza leđa odbrane Spartaksa i rutinski smešta loptu u mrežu gostujućeg sastava za vođstvo Vojvodine od 2:0 sa kojim se otišlo na odmor.

Mogla je Vojvodina mnogo ranije da stavi tačku na ubedljiv trijumf ali je strpljiva igra uz oprez pred sopstvenim golom dala rezultat dva minuta pre kraja regularnog toka susreta kada Mickevič postiže autogol i postavlja konačnih 3:0.

Nakon trijumfa rezultatom 3:0 Vojvodina je na sjajnom putu da obezbjedi plasman u treće kolo kvalifikacija ali ipak treba sačekati revanš i potvrditi ono što se naslućuje već sada.

Mnogo teži posao večeras su imali izabranici Vladana Milojevića. Čukarički je pred više od 3.500 navijača savladao Gabalu rezultatom 1:0 (0:0) pogotkom koji je u 53. minutu postigao Nikola Stojiljković udarcem sa bijele tačke.

Samo u prvih dvadesetak minuta Gabala je igrala fudbal a onda je Čukarički imao sličan zadatak kao i Partizan protiv Dile. Ređale su se šanse pred golom kluba iz Azerbejdžana ali „Brđani“ u određenim momentima nisu imali ni sreće.

Najopasniji po gol gostiju iz Gabale bili su Rajko Brežančić i Nikola Stojiljković a upravo je potonji postigao jedini gol na utakmici nakon penala koji je iznudio Slavoljub Srnić.

Minimalna pobeda možda nije zadovoljila apetite navijača Čuke ali činjenica da nije primljen gol predstavlja dobar zalog za revanš susret koji je na programu za sedam dana u Azerbejdžanu.