16:13 , petak , 28 april 2017
Početna / SPORT / LEONARDO POKORIO MARAKANU, PARTIZAN STIGAO ZVEZDU!

LEONARDO POKORIO MARAKANU, PARTIZAN STIGAO ZVEZDU!

Fudbaleri Partizana savladali su Crvenu zvezdu sa 3:1 (1:0) na „Rajku Mitiću“ i izjednačili se sa najvećim rivalom na startu plej-ofa za titulu!

206849587058f64ff1f029a896483582_w640

Junak trećeg ovosezonskog derbija bio je Brazilac Leonardo, koji je sa dva gola srušio crveno-bele i vratio u potpunosti svoj tim u borbi za tron.

Partizan je pobedio sedmi put u nizu u Superligi, neporažen je u poslednjih 28 kola, pa je prvi put ove sezone stigao Zvezdu. Crno-beli su dva puta dobili najvećeg rivala ove sezone, i jednom remizirali.

Međutim, to im neće doneti titulu jer Zvezda je bila prva na kraju regularnog dela sezone, što joj donosi prednost kada su ekipe poravnate. Zbog toga je Partizanu potreban bar jedan kiks rivala u poslednjih šest utakmica, dok on u međuvremenu mora da dobije sve.

Leonardo je doneo vođstvo Partizanu sjajnim golom iz slobodnog udarca u 21. minutu, ali se Zvezda vraća u egal na samom startu drugog poluvremena preko Ričmonda Boaćija.

Meč je prelomio korner Partizana 22 minuta pre kraja, Manojlović je bio nesiguran na petercu, što koristi Leandro Tavamba i svojim prvim golom u derbijima vraća prednost gostima.

Taj gol je uništio samopouzdanje crveno-belima, što crno-beli koriste i deset minuta pre kraja stavljaju tačku na meč. Đuričković je sjajno kombinovao sa Brazilcem koji postiže drugi gol nameču i postaje apsolutni junak „juga“.

Leonardo je sa ova dva gola preuzeo prvo mesto liste strelaca u Superligi sa 20, jednim više od saigrača Uroša Đurđevića. Reprezentativac Srbije je imao dve sjajne šanse da i sam zatrese mrežu tima u koji je zamalo došao letos, ali ga je sprečio Manojlović divnim odbramana.

Partizan je kontrolisao igru u meču izuzetnog ritma, bio dominantniji u sredini terena i konkretniji u završnici, toliko da je Kljajić morao samo jednom da se namuči u prvom poluvremenu, posle šuta Boaćija glavom sa desetak metara.

Međutim, nije imao šansu u drugom minutu nastavka, kada je napadač iz Gane lako „poentirao“ sa 7-8 metara posle sjajnog proigravanja Ruisa sa desne strane.

Zvezda je posle ovog gola preuzela kontrolu, diktirala je tempo dvadesetak minuta, ali je pomenuti gol Tavambe „presekao“ crveno-bele koji nisu uspeli da se oporave i pokušaju opet da poravnaju.