8:56 , уторак , 16 октобар 2018
Početna / SPORT / LE:RASIZAM U ROTERDAMU,SVI ITALIJANI U 1/8 FINALA

LE:RASIZAM U ROTERDAMU,SVI ITALIJANI U 1/8 FINALA

Fudbaleri Rome plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evrope,jer su u revanš utakmici slavili protiv Fejenorda u Roterdamu sa 2:1, dok je u Rimu bilo 1:1. Utakmica je prekinuta u 55. minutu nakon što je navijač domaće ekipe bacio bananu pred noge Žervinja. U terminu od 21.05.minuta narednu rundu takmičenja obezbjedili su Torino, Klub Briž, Everton, Napoli, Dnjepar i Volfzburg.

Banana

Zaista odvratno ponašanje navijača Fejenorda.
Samo nekoliko minuta pre kraja poluvremena navijači Fejenorda su napumpali balone u obliku banana, a onda je jedna poletela ka Žervinju.

Četvrti sudija je odmah reagovao, pa je uzeo bananu i izbacio je van terena, prijavivši sve delegatu utakmice.
Nije ovo prvi slučaj da se tamnoputi igrači gađaju bananama na utakmicama, setimo se samo Danija Alveša koji je reagovao šmekerski pojevši je u meču sa Viljarealom.

Vrlo lako može da se desi da Fejenord bude žestoko sankcionisan od strane nadležnih organa UEFA zbog povrede propozicija ponašanja na fudbalskim terenima.

Inače gosti su do prednosti stigli u 45.minutu kada je Ljajić matirao Vormera.Nakon već opisanog incidenta i petnestominutnog prekida,domaći dolaze do izjednačenja u 57.minutu preko Manea,da bi konačnih Fejnord-Roma 1-2 postavio upravo Žervinjo,samo 3 minuta kasnije.

Olimpijakos je posle poraza od 2:0 imao svoje prilike u revanšu, ali je remizirao sa 2:2. Krenuli su domaći u Pireju protiv Dnjepra vrlo dobro golom Mitroglua u 14. minutu, ali je Fedeckij golom u 22. minutu postavio mnogo teži zadatak protivniku.

Veoma zanimljivo je bilo u Baskiji gde je Torino slavio sa 3:2 i tako dao gol više u odnosu na Atletik BIlbao i meč u Italiji (2:2). Gosti su dva puta vodili, a domaći se dva puta vraćali, ali je reprezentativni bek Italije Mateo Darmijan u 68. minutu postigao ključni gol i odveo „bikove“ dalje.

U terminu od 19.00 časova prolaz u 16 najboljih ekipa obezbjedili su još:Dinamo Kijev,Zenit,Dinamo Moskva,Bešiktaš koji je poslijpenal drame eliminisao Liverpul,Viljareal,Sevilja,Fiorentina i Ajaks.