11:45 , четвртак , 19 јул 2018
Početna / SPORT / LE:VOJVODINA NOKAUTIRALA SAMPDORIJU U TORINU

LE:VOJVODINA NOKAUTIRALA SAMPDORIJU U TORINU

Fudbaleri Vojvodine razmontirali su favorizovanu Sampdoriju na Olimpijskom stadionu u Torinu u prvoj utakmici 3.kola kvalifikacija za Ligu Evrope,slavivši ubjedljivih 4-0.

SAMPA VOŠA

Ekipa Zlatomira Zagorčića nije samo pobjedila mnogo poznatiji italijanski tim već ga je potpuno nadigrala.

Od početka do kraja utakmice Novosađani su dominirali, igrali su napadački bez straha i sasvim zasluženo su već posle prvog meča jednom nogom u plej-ofu.

Sve je počelo golom kapitena Ivanića u četvrtom minutu posle maestralne akcije, a u nastavku je usledila kanonada.

Na 2:0 povećao je Stanisavljević u četvrtom minutu drugog dijela, u 58. minutu u strelce se upisao i Ožegović koji je stigao prije golmana i sjajnim lobom ga matirao sa oko 20 metara, a isti igrač je i stavio tačku na briljantno izdanje srpskgo tima još jednim maestralnim golom u 90. minutu.

Revanš je na programu sljedećeg četvrtka na ’Karađorđu’ koji će sigurno biti ispunjen do poslednjeg mesta.Bez ustručavanja valja reći da će revanš utakmica s obzirom na prikazano večeras na „Olimpiku“biti puka formalnost.

Sampdorija: Vivijano, Kasani, Silvestre, Zukanović, Fernando, Bareto, Palombo, Krstičić, Sorijano, Eder, Murijel.
Vojvodina: Žakula, Vasilić, Pankov, Nastić, Đurić, Ivanić (Babić), Stanisavljević (Stamenić), Puškarić (Paločević), Sekulić, Maksimović, Ožegović.