19:14 , petak , 22 septembar 2017
Početna / BIH / LIDERU BODOVI U BIJELJINI

LIDERU BODOVI U BIJELJINI

Košarkaši Radnika poraženi su u 15. Lige 12 BiH na domaćem terenu od lidera na prvenstvenoj tabeli, ekipe Kaknja. Utakmica je bila jako neizvjesna i teška, ali na kraju je ipak presudila bolja forma gostujuće ekipe koji su slavili rezultatom 78-74.

radnik pokrivalica 15

Nakon dobre serije košarkaša Radnika u posljednje vrijeme pomoću koje su uspjeli da se dignu sa dna prvenstvene tabele Lige 12 BiH i izbore plasman u finale Kupa Republike Srpske prošlosedmičnom pobjedom na vrućem gostovanju u Foči, u Bijeljinu je doputovao lider prvenstva, ekipa Kaknja. Gosti, koji su definitivno ovogodišnji hit bh košarke, predvođeni s klupe sjajnim mladim stručnjakom, Josipom Pandžom, puno bolje su otvorili utakmicu i već poslije prvog perioda napravili dvocifrenu razliku. 24-13 iznosio je rezultat nakon prvih deset minuta igre, a najviše zahvaljujući odličnoj partiji mladog Dedića, čiji su dalekometni šutevi bili neriješiva enigma za Radnikovu odbranu. U drugoj četvrtini, Radnik je bolji protivnik , popravili su domaći defanzivni skok, a u napadu je dominirao Mujo Tuljković, najnovije pojačanje Radnika i igrač koji je svojim dolaskom značajno podigao kvalitet bijeljinskog tima. Sa svojih 12 poena u drugom dijelu, a ukupno 14 do tada, doveo je Radnik skoro do izjednačenja. Ipak, podrška saigrača nije bila adekvatna pa je Kakanj otišao na veliki odmor sa 6 poena prednosti, 43-37.

Treći dio započeo je izjednačenom igrom, negdje do četvrtog minuta, kada je uslijedila strašna serija Radnika od 11-0. Ponovo je kreator bio Tuljković a Radnik je tako stigao do prednosti od 4 poena s kojom su ušli u posljednji period, 59-55. Vrlo brzo se ta prednost istopila, u samo dva napada na startu odlučujućeg dijela igre i rezultatski egal bio je na snazi do posljednja tri minuta. Tada su se igrači Kaknja uspjeli odlijepiti na 7 poena prednosti, koje Radnik do kraja nije uspio sustići. Tako je Kakanj zabilježio svoju dvanaestu pobjedu, a Radnik dvanaesti poraz. Jedino što može radovati navijače Radnika jeste činjenica da izabranici Branislava Vićentića igraju zaista dobro i da su pružili značajan otpor lideru prvenstva, ali krajnje je vrijeme da bijeljinska ekipa počne naplaćivati bodovima tu svoju igru. Zaostatak za rivlima u borbi za opstanak je veliki, tako da je pitanje koliko je zapravo Radniku ostalo vremena.

Najefikasniji igrač bijeljinskog tima na ovom meču bio je Mujo Tuljković, sa 25 poena, Darko Damjanović je postigao 15, a Vučićević 14. Kod gostiju, Boljkovac je upisao 20, a Palavra i Dedić po 14.