9:40 , понедељак , 10 децембар 2018
Početna / SPORT / LN: BiH REMIJEM OVJERILA PLASMAN U VIŠI RANG

LN: BiH REMIJEM OVJERILA PLASMAN U VIŠI RANG

Fudbaleri Bosne i Hercegovine ostvarili su veliki uspeh posle remija sa Austrijom u petom kolu Lige B Lige nacija plasmanom u viši rang.

Austrija i Bosna i Hercegovina su odigrale nerešeno bez golova.

Obe reprezentacije su propustile po nekoliko prilika za gol. Edin Viska je u 26. minutu propustio šansu za Bosnu, Arnautović pola sata kasnije za Austriju kada je izblokiran.

Haris Duljević je dobro šutirao u 64. minutu, odbranio mu je Hajnc Lindner i ostalo je 0:0.

Bosna i Hercegovina je remijem osvojila jedan bod i matematički obezbedila prvo mesto u trećoj grupi Lige B koje im je obezbedilo plasman u Ligu A od naredne sezone Lige nacija.

BiH je treća ekipa koja je obezbedila plasman u Ligu A iz nižeg ranga, nakon što su isto još ranije uradile Rusija i Ukrajina.