12:59 , четвртак , 22 фебруар 2018
Početna / SPORT / LŠ:BARSA NA KROVU EVROPE

LŠ:BARSA NA KROVU EVROPE

Fudbaleri Barselone osvojili su titulu prvaka Evrope pobjedom nad Juventusom 3:1 (1:0) u finalu Lige šampiona u Berlinu!

sp barsa getty_620x0

Olimpijski stadion u Berlinu bio je poprište finala Lige šampiona za sezonu 2014/15, jednog od najinteresantnijih  u poslednjih desetak godina.

Veliko finale Lige šampiona, utakmica koja predstavlja krunu svega onoga što smo pratili ove sezone u najjačem klupskom takmičenju u Evropi, ali i na svijetu, donijela nam je dosta uzbuđenja, ali uglavnom pred golom Juventusa.

Već poslije 4.minuta igre Katalonski gigant je stigao do prednosti kada se hrvatski internacionalac Ivan Rakitić sjajno snašao pred golom Bufona i maaterijalizovao sjajno proigravanje Andreasa Inijeste koji je izabran za najboljeg pojedinca finala.Inače, ovo je prvi gol od 28. februara da u njemu nisu učestvovali Mesi, Nejmar ili Suarez (misli se na gol ili asistenciju).

Juventus je pokušao odmah da uzvrati, ali su šutevi Pogbe, Markizija i Tevesa završavali daleko od gola Ter Štegena. S druge strane, Barsa je brzim akcijama pravila dosta problema odbrani Juventusa, koga je većeg zaostatka spasao Bufon.

Glavni problem „Stare dame“ bila je nervozna igra Artura Vidala, koji je brzo dobio žuti karton, a onda još nekoliko puta bio na ivici isključenja.Na poluvrijeme se otišlo prednošću Barselone 1-0.

Početak drugog dijela utakmice ponovo pripada Kataloncima ali se ubrzo budi i Stara Dama.Italijani su poput rivala odigrali sjajnu timsku akciju, Markizio je kombinovao sa Lihtštajnerom po desnoj strani, on ulazi u kazneno prostor gdje u sredini pronalazi Tevesa, njegov šut iz okreta brani Ter Štegen, ali se lopta odbija do Morate koji pogađa za 1:1 u 55.minutu meča.

Juventus' Alvaro Morata, center, celebrates after scoring his sides first goal during the Champions League final soccer match between Juventus Turin and FC Barcelona at the Olympic stadium in Berlin Saturday, June 6, 2015. (AP Photo/Frank Augstein)

Narednih 10.minuta utakmice potpuno pripada Juventusu koji u tom periodu bio bliži vođstvu.Samo nekoliko minuta poslije gola, Teves je udarcem sa ivice kaznenom umalo donio prednost Juventusu, a potom Čakir ne svira čist penal Juventusu,jer je drugi ugao televizijskih kamera pokazao da je Alba rukom povukao Pogbu u izglednoj prilici.

Već u sljedećem napadu, dok su se Italijani bunili kod sudije, Barselona je vratila prednost.Igrao se 66.minut kada je  Mesi  sjajno probio odbranu Juventusa, ali Bufon opet spasava svoj gol. Ipak, lopta se odbija do Suaresa koji trese mrežu.

U nareddnih 20-tak minuta Juventus pokušava da ponovo stigne do izjednačenja ali igra „Bjankonera“ nije bila dovoljna za još jedan pogodak.

Katalonci rutinski privode meč kraju, te u 97. minutu posle brze kontre Nejmar stavlja tačnu na ovu sezonu u LŠ.

1601140031557358205e556205455459_w640

Katalonci su osvojili prvu titulu od 2011. godine, a ukupno petu u istoriji kluba sa Nou Kampa. Sezonu su okončali triplom krunom.