2:46 , недеља , 21 октобар 2018
Početna / SPORT / MILENKOVIĆ I FIORENTINA SUSTIGLI NAPOLI, POBEDE BOLONJE I ĐENOE

MILENKOVIĆ I FIORENTINA SUSTIGLI NAPOLI, POBEDE BOLONJE I ĐENOE

Fudbaleri Bolonje pobedili su kao domaćini Udineze sa 2:1, u utakmici sedmog kola italijanskog prvenstva i ostvarili drugu pobedu u ligi.

Udineze je poveo u 32. minutu golom Ignasija Paseta, a izjednačio je Federiko Santander u 42. minutu. Pobedu domaćima doneo je Rikardo Orsolini u 82. minutu.

Bolonja je 13. na tabeli sa sedam bodova, a Udineze, koji je pretrpeo drugi uzastopni poraz, zauzima 11. mesto sa bodom više.

Nikola Milenković i njegova Fiorentina slavili su kod kuće protiv Atalante sa 2:0, a srpski igrač je po navici zauzeo svoje mesto na desnom beku.

Veretut je u 63. minutu dao vodeći gol iz penala, da bi Kristijano Biragi iz slobodnog udarca u četvrtom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Fiorentina je posle četvrte pobede u prvenstvu na trećem mestu Serije A sa 13 bodova koliko ima i drugplasirani Napoli. Juventus je i dalje neprikosnoven sa 21 maksimalnim bodom.

Torino je pobedio Kjevo sa 1:0 golom Simonea Zaze u 88. minutu, a Đenoa je bila bolja od Frozinonea 2:1 zahvaljujući pogocima Krištofa Plateka iz 33. i 36. minuta.

Asistent mu je kod oba gola bio Kristijan Kuame, prvo glavom, a onda i u kontri nogom po zemlji. Đenoa se tako popela do sedmog mesta sa 12 bodova dok je Frozinone pretposlednji na 19. mestu sa samo jednim osvojenim bodom.