5:04 , понедељак , 16 јул 2018
Početna / SPORT / NASTAVLJENA RASPRODAJA BODOVA U HUMSKOJ,PARTIZANU NULA SA RADNIČKIM

NASTAVLJENA RASPRODAJA BODOVA U HUMSKOJ,PARTIZANU NULA SA RADNIČKIM

Niški Radnički je poslije 0:0 na svom terenu sa Zvezdom odolio i u Humskoj, odigravši u okviru 17.kola sa crno-belima bez pogodaka u Humskoj.

partizan

Partizan je u prvom proljećnom kolu remizirao protiv Voždovca 3:3 i još jednom je potvrđeno da će bez Danka Lazovića i Petra Škuletića teško do titule, pošto je na dvije utakmice pred svojim navijačima osvojio „mršava“ dva boda. Osjetile su se promijene u igračkom kadru crno-belih, bilo ih je i u taboru Nišlija, koje su pokazale da zaslužuju da ostanu u Superligi.

Sa druge strane, Zvezda u nedelju gostuje u Jagodini i posle kiksa na startu prolećnog dijela šampionata, ima novu priliku da se vrati u šampionsku trku.

Partizan je zaprijetio već na samom početku, u drugom minutu, kada je Kojić spustio loptu do Ninkovića koji je zamalo pogodio mrežu, ali je njegov pokušaj zaustavio Lakić-Pešić na samoj gol-liniji.Gosti su uzvratili u 14. minutu pošto je slovenački tandem štopera Balažic – Branko Ilić bio prespor za Ašćerića, napadač Nišlija im je umakao i iskosa sa desne strane gađao kroz noge Živkoviću, koji je loptu proslijedio u korner.

Crno-beli su imali jalovu inicijativu, bez pravih prilika do kraja poluvremena, pa su mreže mirovale do odlaska na odmor, a odmah po povratku sa predaha propusili su veliku šansu. Posle kornera sa desne strane Balažic je odlično skočio, a njegov udarac glavom na gol-liniji zaustavio je Bulatović, dok je pokušaj njegovog kolege iz odbrane Branka Ilića izblokiran, a Borjan je zaustavio šut Saše Ilića, koji je u pauzi zamijenio Brašanca.

Malo je nedostajalo da domaćin povede u 72. minutu kada je Borjan još jednom odlično intervenisao i zaustavio udarac Ninkovića posle centaršuta sa lijevog boka, lopta mu se izvukla iz ruku i opet se odbila do rezerviste Grbića koji je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda Kojića koji je na gol-liniji preskočio loptu i smetao golmanu Radničkog.

Nervoza u redovima jesenjeg prvaka bila je sve veća, pa se malo zakuvalo i došlo do čarki na terenu šest minuta prije kraja, ali se sve brzo smirilo. Nedugo zatim je i mladi Ivan Šaponjić glavom pogodio stativu sa tri metra, ali eventualni pogodak ne bi ni bio priznat, pošto je bio u ofsajdu, pa su crno-beli još jednom razočarali.

Na kraju se ponovo čula nova himna FK“Partizan“,uprava napolje.