0:53 , utorak , 25 jul 2017
Početna / SPORT / NEUSPJEŠAN START U BRAZILU: PORAZ SRBIJE OD SAD

NEUSPJEŠAN START U BRAZILU: PORAZ SRBIJE OD SAD

Odbojkaši Srbije poraženi su u prvoj utakmici grupe K finalnog turnira Svetske lige od selekcije SAD rezultatom 3:1, po setovima 25:22, 25:23, 19:25, 25:22.

140528525595d50bbb1e38710076366_w640

Posle skoro dva časa igre na stadionu u Brazilu, izabranici Nikole Grbiće nisu uspeli da savladaju protivnika, a novu šansu da se plasiraju među četiri najbolje ekipe u četvrtak od 22.40 u duelu protiv Francuske.

Na samomstartu meča viđena je izjednačena borba, da bi pri rezultatu 11:11, servisom Tejlora Sandera, Amerikanci napravili seriju i potom lako osvojili prvi set.

‘Plavi’ u drugom zaigrali mnogo bolje, ali su u samom finišu ispustili prednost.

Srbija je došla do prednosti od 23:20, činilo se da je izjednačenje blizu, ali su Amerikanci sa pet uzastopnih poena poveli 2:0.

Junak je ponovo bio Sander koji je osvojio poslednja dva poena u drugom setu.

U trećem setu, naši odbojkaši su pokazali dominaciju i lako osvojili sa 25:19, ali nisu mogli više od toga jer su Amerikanci u četvrtom setu lako sustizali ‘Plave’ i ponovo u finišu zaigrali bolje.

Amerikanci su pobedom 3:1 sigurno ušli u polufinale, gde su već svoje mesto izborili Kanađani.