12:58 , четвртак , 22 фебруар 2018
Početna / BIH / NOVA POBJEDA RADNIKA U LIGI 12 BIH

NOVA POBJEDA RADNIKA U LIGI 12 BIH

U utakmici 14. Kola Lige 12 BiH za košarkaše odigranoj u dvorani OŠ Vuk Karadžić u Bijeljini, košarkaši Radnika su bez većih problema savladali gostujuću ekipu Studenta iz Mostara. Poslije 40 minuta igre konačan rezultat glasio je 88-72 za domaću ekipu.

7133

Košarkaši Radnika su ovu utakmicu dočekali u dobroj formi, pošto su u posljednje četiri utakmice ostvarili tri pobjede, sve tri u Bijeljini i jedan poraz, od Bošnjaka u Hadžićima. Bili su zbog toga bijeljinski igrači uvjereni da mogu do pobjede protiv ekipe koja dosta bolje stoji od njih na prvenstvenoj tabeli. Utakmica je odlično otvorena za Radnik, vrlo brzo domaći prave razliku od sedam poena, preko Kokoruša i Biloša koji su bili raspoloženi sa šuterskih pozicija. Prednost Radnika se topi u posljednja dva minuta ove dionice, da bi, uz puno sreće, kapiten gostujuće ekipe Marković izjednačio rezultat uz zvuk sirene na isteku prve četvrtine, i to trojkom sa preko pola terena. Na samom staru drugog perioda, gosti dobro brane par napada i prelaze u vođstvo, ali Radnik vrlo brzo vraće stvari na staro stanje, preuzima kontrolu igre i to im se isplatilo već na velikom odmoru na koji su domaći otišli sa deset poena prednosti, 41-31. I treća dionica je pripala domaćima, prednost je lagano održavana, gosti nisu uspjevali da naprave veće probleme, a za prednost od 15 poena pred odlučujuću četvrtinu pobrinuo se Željko Klještan, koji je bio neriješiva enigma za protivničku odbranu u tim momentima. Posljednjih deset minuta igre bili su formalnost, Radnik je i dalje igrao dobro, ne dozvolivši Mostarcima ni da pomisle da bi mogli do preokreta. U jednom trenutku bilo je i dvadeset razlike, ali uz par grešaka na kraju meča, prednost Radnika je spala na 16  poena, koliko je bilo na kraju meča. Konačan rezultat 88-72 za treću pobjedu bijeljinske ekipe u Ligi 12 ove sezone.

Najefikasniji igrač Radnika na ovom meču bio je Željko Klještan koji je postigao 17 poena, 16 je upisao kapiten Kokoruš, a u redovima domaćih je bilo dosta raspoloženih igrača, pa tako treba istaći i učinak dvojice Damjanovića, Kecmana, Biloša i novajlije Sekickog. Gosti su imali jedan izuzetno raspoložen dvojac, Sejfić je ubacio 25 a Marković 23 poena. Na žalost gostiju, ostatak ekipe ih nije pratio te njihov učinak nije bio dovoljan da se izbjegne poraz.