3:26 , sreda , 29 mart 2017
Početna / SPORT / NOVAK BOLJI OD DELPA U INDIJAN VELSU

NOVAK BOLJI OD DELPA U INDIJAN VELSU

Novak Đoković – Huan Martin del Potro 2:1 (7:5, 4:6 6:1). Sjajan meč u Indijan Velsu i odlična igra Novaka Đokovića. Nole je „protutnjao“ kroz treći set. Naredni protivnik mu je Nik Kirijos.

097555

Novak Đoković i Huan Martin del Potro odigrali su sjajan meč u Indijan Velsu, ali je srpski teniser, koji je uspio da ostane fokusiran u sva tri seta, dobio meč zahvaljujući nešto manjem broju grešaka.

Đoković je 13. put savladao velikog rivala u 17 mečeva. Prva dva seta počela su identično – brejkovima Del Potra, a Đoković je poslije početne nervoze uspio da preuzme kontrolu nad mečom i poslije sjajnog gema na servis Argentinca, dobio prvi set 7:5.

Drugi set je počeo na identičaan način – argentinski gorostas oduzeo je dva servisa Đokoviću, koji, uprkos seriji sjajnih poena (čak devet za redom) nije uspio da uspostavi rezultatsku ravnotežu.

U trećem setu postojao je samo jedan igrač – Novak Đoković, koji će u narednom kolu igrati protiv Australijanca Nika Kirijosa.

Drugi teniser svijeta tako će imati priliku da se revanšira Kirjosu za skori poraz u Akapulku.