5:31 , sreda , 22 novembar 2017
Početna / BIH / PL BIH: RADNIK SAČUVAO DRUGO MJESTO

PL BIH: RADNIK SAČUVAO DRUGO MJESTO

Šesnaesto kolo Premijer lige BiH odigrano je proteklog vikenda, a bijeljinski Radnik je uspio zadržati drugu poziciju na tabeli, trjumfom nad Metalegeom iz Jajca minimalnim rezultatom 1-0.
radnik_rudar_174957_104434_big
Teže nego što se očekvialo, prvi pratilac lidera premijerligaške tabele, mostarskog Zrinjskog savladao je gostujuću ekipu iz Jajca. Izabranici Nebojše Miloševića kao da su potcijenili protivnika, koji se organizovano branio skoro cijelu utakmicu, tačnije do 77.minuta, kada se dogodio odlučujući momenat na meču. Čovjek odluke ponovo je bio najbolji strijelac Radnika, napadač Marko Obradović, koji je, nakon odlično izvršenog pritiska na posljednju liniju gostiju, prvo izborio posjed lopte a zatim se odlično snašao u šesnaestercu i pogodio malu mrežu golmana Plakala. Tim golom, Obradović je donio veliku radost bijeljinskoj publici koja u subotu i nije mogla da uživa u pretjerano kvalitetnoj igri. Uglavnom se sve svodilo na tvrdu borbu na sredini terena, uz blagu dominaciju Radnika, ali bez izraženih prilika na obje strane. Vrijedan pomena je pokušaj Obradovića iz 30. minuta meča, kada je dobro reagovao gotujući golman, a na drugoj strani najozbiljniji je bio pokušaj Dženana Duraka iz velike udaljenosti, koji nije napravio previše problema sigurnom golmanu Radnika, Mladenu Lučiću.

Ovom pobjedom Radnik je sačuvao sjajnu drugu poziciju na prvenstvenoj tabeli, a iskoristio je i remi Zrinjskog te im se primakao na šest bodova zaostatka. Bilo bi preambiciozno u ovom trenutku najvaljivati borbu za titulu, ali partije koje pružaju bijeljinski fudbaleri sigurno garantuju visok plasman. Ono što je najvažnije Radnik je s ova tri boda, šest kola prije kraja i matematički obezbijedio učešće u Plej-ofu nakon isteka regularnog dijela prvenstva. Radnik u narednom kolu ponovo igra na domaćem terenu protiv Viteza, dok će desetoplasirani Metalege dočekati Sarajevo.