3:11 , петак , 20 јул 2018
Početna / BIH / PL BIH: ZRINJSKI SLAVIO U DERBIJU KOLA U BIJELJINI

PL BIH: ZRINJSKI SLAVIO U DERBIJU KOLA U BIJELJINI

U derbiju 25. kola BH Telekom Premijer lige, u Bijeljini su snage odmjerili Radnik i aktuelni lider na tabeli, mostarski Zrinjski. I pored neubjedljive igre, gosti su došli do veoma važnih bodova. Slavili su rezultatom 0-1, a pobjedonosni pogodak djelo je Gorana Zakarića.

zrinjski-stevo-radnik

Agresivno, tvrdo i odgovorno su odigrali igrači oba rivala. U takvoj igri nije bilo puno prostora za ljepotu, ali ipak su gledaoci mogli uživati u pravoj prvenstvenoj utakmici. Zrinjskom su bodovi bili neophodni kako ne bi posustali u trci za šamiponski tron sa tuzlanskom Slobodom, dok će Radnik svoje evropske ambicije, sad i definitivno morati tražiti kroz Kup takmičenje. U disciplinovanoj partiji obje ekipe, Radnikova odbrana je popustiladva puta. Oba puta je jedan od najboljih igrača Premijer lige, Goran Zakarić bio u prilici da postigne pogodak, međutim prvi put je nespretno reagovao, i Radnik je otklonio opasnost. Bilo je to u 38. minutu meča. To je isve  vrijedno pomena u prvih 45 minuta. Drugi propust odbrane Radnika na startu drugog dijela igre, ali sada Zakarić ne griješi. Asistenciju je upisao Ognjen Todorović, ali je ključan bio pas Petraka kroz sredinu Radnikove odbrane. Nakon gola gosti su se povukli i prepustili inicijativu Radniku, ali tim Slavka Petroviće, desetkovan povredama i pinudnim izmjenama nije mogao da stvori ozbiljniju šansu pred golom Karačića.

56. bod za Mostarce, kojim  ostaju na prvoj poziciji i nastavljaju borbu za šampiona sa Slobodom. Do kraja nas čeka pet uzbudljivih kola, Zrinjski u narednom dočekuje Vitez, dok Radnik putuje u Zenicu, na megdan Čeliku. Ali prije toga, kako najavljuju u Radniku, slijedi možda i najvažnija utakmica u istoriji bijeljinskog kluba, revanš meč polufinala Kupa BiH, u Širokom Brijegu, gdje Radnik brani vođstvo od 1-0 iz prvog meča.