1:19 , субота , 18 август 2018
Početna / BIJELJINA / RADNIK HEROJSKI REMIZIRAO U STAROJ ZAGORI

RADNIK HEROJSKI REMIZIRAO U STAROJ ZAGORI

U prvoj utakmici 1.kola kvalifikacija za Ligu Evrope fudbaleri Radnika iz Bijeljine remizirali su na gostovanju u Staroj Zagori sa ekipom Beroe 0-0.

Radnik -Beroe

Odlično je prošao debitantski nastup Radnika na medjunarodnoj sceni.U prvoj zvaničnoj utakmice pod okriljem UEFE izabranici Slavka Petrovića pružili su vrlo dobru partiji i sa sasvim zasluženo ostali neporaženi.Radnik je u dva navrata preko Marka Obradovića mogao stići i do pobjede,medjutim najbolji strijelac bijeljinskog premijer ligaša nije uspio da savlada Makandžijeva.

Prvi put se to desilo u 5.minutu kada je nakon sjajnog kontranapada Zeljković probio po desnoj strani,uputio loptu u sredinu koju Obradović sa 4-5 metara nije uspio da sprovede u nezaštićene mrežu,budući da je golman Beroe ostao na prvoj stativi.Drugi put je Obradović propustio kolosalnu priliku u 82.minutu kada je nakon odličnog ubacivanja Damira Pece sa lijeve strane glavom sa 7 metara šutirao direktno u Makandžijeva.

Beroe se predstavila kao čvrsta i stabilna ekipa koja je u I poluvremenu imala veći posjed lopte ali izuzev jedne opasne situacije poslije udarca glavom Koleva i briljantne intervencije Lučića nisu ozbiljnije prijetili golu Radnika.U nastavku meča Radnik je potpuno kontrolisao situaciju na terenu i stiče se utisak da može biti nezadovoljniji krajnjim ishodom.Medjutim budući da je sudar u Staroj Zagori bio debitantski za bijeljinskog prvoligaša na internacionalnoj sceni,razloga za nezadovoljstvo nema.

Revanš utakmica je na programu sljedećeg četvrtka u Banjoj Luci.