19:39 , уторак , 16 октобар 2018
Početna / BIJELJINA / RADNIK NA „MIŠIĆE“ PROTIV DRINE

RADNIK NA „MIŠIĆE“ PROTIV DRINE

Košarkaši Radnika iz Bijeljine nastavili su seriju pobjeda u prvenstvu Republike Srpske.Sinoć je u dvorani OŠ „Vuk Karadžić“ poslije dramatične završnice savladana ekipa Drine i Zvornika 81-77.

bscap0000

Drina se u svakom pogledu pokazala kao dostojan protivnik lideru prvenstvene trke.Iako su prije samo dvadesetak dana košarkaši Radnika ubjedljivo slavili u Zvorniku,shodno očekivanjima potpuno drugačija utakmica viđena je sinoć u Bijeljini.Naime Zvorničani su tokom prelaznog roka doveli nekoliko pojačanja u želji da ove sezone zadrže prvoligaški status.Koliko su kvalitetniji u odnosu na prvi dio šampionata pokazali su već u prvom periodu kada su obezbjedili višak od 7 poena.Radnik se mučio,posebno u odbrani gdje su gosti bukvalno iz svih pozicija zatrpavali domaći koš uspješnim pokušajima za tri poena.Ništa bolje izdanje Bijeljinci nisu pokazali ni u drugih 10 minuta utakmice, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 47-38 u korist zvorničana.

Nastavak je donio jednako kvalitetnu utakmicu kao u prvom poluvremenu.Radnik je pojačao odbranu i iz minuta u minut smanjivao prednost gostiju, najviše zahvaljujući odličnom Kecmenu.Centar Radnika je dominirao u skoku kako pod svojim tako i protivničkim košem.Međutim u finišu 3.perioda gosti su sa dvije vezane trojke vratili prednost na plus 8.

Upornost Radnikovih košarkaša da uhvate priključak sa gostima napokon se isplatila u posljednjoj četvrtini.Trojke Živanovića i Krajišnika uz nekoliko uspješnih ulaza Kokoruša omogućili su izabranicima Igora Mihajlovića da na 2 minuta i 17 sekundi prije kraja stignu do izjednačenja.Nakon tajm-auta kojeg je zatražio trener Drine Momo Stevanović,finiš je u potpunosti pripao košarkašima Radnika,a meč je preciznim izvođenjem slobodnih bacanja 6 sekundi prije kraja riješio Živanović.

Radnik su do 13.uzastopne pobjede u šampionatu vodili Kokoruš sa 27 poena,Krajišnik je postigao 2 manje dok je bez obzira na nešto skormiji košgeteski učinak od 16 poena,zahvaljujući dominaciji ispod obruča prvo ime utakmice bio Kecman.Najefikasniji u redovima gostujućeg tima su bili Sekulić sa 27 i Mladenović sa 17 poena.

Na kraju moramo pomenuti očajno izdanje sudijske trojke,Vujadinović-Ćosović-Stanić.Nezapamćen broj grešaka,potpuno odsustvo kriterijuma i evidentno ne poznavanje pravila igre,u publici su vrlo često izazivali nevjericu i frustraciju.Njihova arbitraža najbolji je pokazatelj u kakvom stanju se trenutno nalazi sudijska ali kompletna košarkaška organizacija Republike Srpske.