5:35 , среда , 17 јул 2019
Početna / BIH / RADNIK I ZRINJSKI PODIJELILI BODOVE

RADNIK I ZRINJSKI PODIJELILI BODOVE

Jedna od derbi utakmica 12.kola BH Telekom Premijer lige odigrana je na Gradskom stadionu u Bijeljini.Lider na prvenstvenoj tabeli, mostarski Zrinjski i domaći Radnik podijelili su bodove odigravši 1-1.

stadion_radnik_bijeljina

Temeljno su se spremali u taboru bijeljinskog premijerligaša za derbi meč sa Zrinjskim. Sa velikom dozom respekta, ali ipak optimistično su ušli u ovaj meč, ali sedam dana pripreme palo je u vodu posle prvog napada Zrinjskog, kada je, možda i ponajbolji napadač Premijer lige, lijevo krilo Zrinjskog, Todorović, probio bok, i omogućio Bilbiji da neometan dovede svoju ekipu u rano vođstvo.

Bio je to šok od koga se u domaćem timu nisu uspjeli brzo oporaviti, te tokom cijelog prvog poluvremena nisu uspijevali ozbiljnije priprijetiti Daliboru Koziću. Izuzetak je pokušaj Jankovića u ranoj fazi meča, koji je pomenuti Kozić sjajno odbranio.

U drugi dio meča domaći su ušli odlučnije i u prvih desetak minuta drugog poluvremena preuzeli inicijativu te napravili nekoliko dobrih prilika. Obradović je pokušao u dva navrata, prvo u 50. minutu, kada je njegov udarac izblokiran, a zatim i minut kasnije, kada je posle duplog pasa sa Đurićem izašao jedan na jedan sa gostujućim golmanom, ali šutirao je preko gola.

Nakon Jakovljevićog pokušaja glavom u 54.minutu, koji je Kozić bez problema zaustavio, ušlo se u mirniji period. Radnik je imao veći posjed, Zrinjski se branio, a pravih prilika nije bilo. Tako je bilo sve do same završnice meča, kada na scenu ponovo stupa Obradović. Igrao se 86.minut, najbolji strijelac domaćih je skoro ugurao loptu u gol gostiju, ali u tome ga je osujetio biviši saigrač, Slobodan Jakovljević, izbacivši loptu u korner. Posle tog kornera, Obradović je ponovo zaprijetio glavom, ali Kozić je do tada sve odbranio.

Ipak, u 90.minutu, i on je kapitulirao, nakon sjajne reakcije Martinovića, čovjeka koji je već drugi put igrač odluke za bijeljinski tim. Nakon gola kojim je donio bodove iz Tuzle, zadnji vezni Radnika, sada je bio jako priseban i precizan i pogodio za važan i veliki bod u derbiju sa Mostarcima. Neriješen rezultat, kada se sve uzme u obzir, možda je i najrealniji ishod ove utakmice.

Radniku je ovo bio devetnaesti bod, kojim su zadržali poziciju u vrhu tabele, dok je Zrinjski malo umanjio svoju prednost u odnosu na najbližeg pratioca i najveće iznenađenje ove sezone, Krupu iz Vrbasa. Bijeljinski fudbaleri u narednom kolu gostuju u Zenici, kod posljednjeplasiranog Čelika.