0:55 , nedelja , 22 oktobar 2017
Početna / SPORT / REAL VIDI ČETVRTFINALE, NOVA „PETARDA“ U MINHENU!

REAL VIDI ČETVRTFINALE, NOVA „PETARDA“ U MINHENU!

Fudbaleri Real Madrida i minhenskog Bajerna praktično su obezbedili plasman u četvrtfinale Lige šampiona već posle prvih mečeva.

54851176058a4c74c95b9d363677005_w640

Real je na svom stadionu savladao Napoli posle preokreta 3:1, dok je Bajern bio još ubedljiviji u duelu sa Arsenalom – 5:1.

Baš kao i Pari Sen Žermen protiv Barselone, španski i nemački klub ima ogromnu zalihu pred revanš mečeve i već sada su istakli kandidaturu za trofej u najelitnijem evropskom takmičenju.

Na ’Santjago Bernabeuu’ je počelo šansom Benzeme, ali je usledio hladan tuš kada je Lorenco Insinje iznenadio očajno postavljenog Kejlora Navasa i u osmom minutu doneo vođstvo Napolitancima.

Ipak, izabranici Zinedina Zidana su, predvođeni Kristijanom Ronaldom počeli da stvaraju šanse i vrlo brzo izjednačili – strelac je bio Karim Benzema.

Gosti su nekako uspeli da izdrže do poluvremena, ali je dvomeč rešen u prvih nekoliko minuta nastavka – prvo je Ronaldo asistirao Krosu za potpuni preokret, da bi nekoliko trenutaka kasnije Kasemiro postigao najlepši gol na utakmici.

Uhvatio fantasičan volej posle odbitka i sa nekih 20 metara ga poslao u suprotni ugao, dok je parada Pepea Rejne samo ulepšala ovu majstoriju.

155505925358a4c9cce27e2674311504_w640

Slična utakmica viđena je i u Minhenu, gde je jedina razlika bila u tome što Bajern nije preokrenuo, već je u uvodnoj fazi meča poveo evrogolom Arjena Robena. Holanđanin je karakterističnim udarcem „skinuo pauka“ i najavio tešku noć za ’Tobdžije’.

Nije tako delovalo posle pola sata, u trenucima u kojima se najbolji srpski sudija našao u centru pažnje. Milorad Mažić je ispravno dosudio penal za Arsenal posle kojeg je Aleksis Sančes izjednačio, ali je neposredno posle toga propustio da to isto učini u suprotnom kaznenom prostoru.

Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom, a onda je bavarska mašina potpuno pregazila protivnika – Levandovski se iskupio sjajnim skokom na startu nastavka, a onda još lepšim potezom petom asistirao Tijagu Alkantari.

Španac je nekoliko minuta kasnije kompletirao nokaut engleskog kluba i najavio novu „petardu“ protiv Vengerovog tima na ’Alijanc areni’ (prošli put Arsenal takođe izgubio 5:1). Za takav ishod pobrinuo se rezervista Tomas Miler u samom finišu.

Na obe utakmice je do kraja moglo da dođe do promene rezultata, ali će Real i Bajern biti prezadovoljni pobedama koje nose na revanše, koji su na programu u utorak, 7. marta u Napulju, odnosno Londonu.