1:21 , ponedeljak , 18 decembar 2017
Početna / REGION / SJAJNA ZVEZDA NOSI 2:0 NA REVANŠ U PRAG!

SJAJNA ZVEZDA NOSI 2:0 NA REVANŠ U PRAG!

Crvena zvezda savladala je prašku Spartu u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope – 2:0 (1:0).

Crveno-beli su odigrali odličan meč, gotovo bez greške, pred više od 30.000 navijača na stadionu Rajko Mitić, a samo su ih centrimetri delili od još veće prednosti pred revanš u Pragu kroz sedam dana.

635786066597a5157731a7470576101_w640

Ekipa Vladana Milojevića krenula je energično, sa visokim presingom od prvog minuta, da bi već u uvodnih desetak imala dve dobre šanse preko raspoloženog Ričmonda Boaćija

Ganjanin u prvi mah nije uspeo da kruniše veliki napor koji je uložio, prilikom drugog je Semih Kaja gotovo sa linije izbacio loptu nazad u polje, ali gostima u 13. minutu nije bilo spasa.

Gelor Kanga, bez premca igrač utakmice, iskoristio je trenutak nepažnje odbrane rivala, brzo je izveo prekid sa četrdesetak metara i savršeno uposlio Boaćija, koji je još jednom bio brži od Dubravke – pre nego što je plasirao loptu u mrežu za vođsto.

Ono što posebno može da imponuje jeste pristup domaćina posle vođstva, kao i u nastavku meča – Zvezda je nastavila da pritiska, držala je loptu u nogama, pritom zatvorivši sve prilaze svojoj mreži, a mogla je i do odlaska na odmor barem još jednom da zatrese mrežu Sparte.

Pritiskala je Zvezda i u preostalih petnaestak minuta, Sparta je u međuvremenu sporadično pretila, ali su ili veoma dobra zadnja linija ili sigurni Milan Borjan, takođe debitant, u svakom navratu pravovremeno reagovali.

Crvenu zvezda pre puta u Češku očekuje meč drugog kola Superlige Srbije, u nedelju od 19 časova na Banjici protiv Rada.