2:42 , уторак , 16 октобар 2018
Početna / SPORT / SRBIJA IZGUBILA 0:3, ALI JE U POLUFINALU!

SRBIJA IZGUBILA 0:3, ALI JE U POLUFINALU!

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u Torinu od Poljske 0:3, ali se plasirala u polufinale. Poljaci nisu, šansa za Italiju, ali…

ALEKSANDAR OKOLIC, odbojkas Srbije, na utakmici protiv Tunisa u hali Palaflorio.
Bari, 15.09.2018.
Odbojka, Svetsko prvenstvo, Srbija, Tunis

Srbija – Poljska 0:3 (26:28, 26:28, 22:25), ali „orlovi“ su DEFINITIVNO u polufinalu Svetskog prvenstva, a tamo mogu čak i sa prve pozicije iz grupe!

Situacija u Grupi J posle poraza Srbije od Poljske u Torinu maksimalnim rezultatom je sledeća:

Srbija iz dve utakmice ima tri boda, set količnik 3:3, a poen količnik 149:134, odnosno plus 15. Poljska iz jednog meča ima tri boda, set količnik 3:0 i poen količnik 81:74 (+7). Na poslednjem mestu je domaćin Italija bez bodova iz jedne odigrane utakmice, sa set količnikom 0:3 i poen količnikom 53:75 (-22).

Dakle, zahvaljujući najboljem poen količniku Srbija je i teoretski obezbedila polufinale. Ukoliko Italija pobedi Poljsku maksimalnim rezultatom, moraće da napravi čak 30 poena razliku kako bi pretekla aktuelnog šampiona sveta. Svaki osvojeni set Poljaka u petak automatski završava priču oko plasmana u grupi.