10:39 , četvrtak , 21 septembar 2017
Početna / SPORT / ZVEZDA NASTAVLJA FANTASTIČNU IGRU: SEDMA UZASTOPNA POBJEDA U EVROLIGI

ZVEZDA NASTAVLJA FANTASTIČNU IGRU: SEDMA UZASTOPNA POBJEDA U EVROLIGI

Zvezdini košarkaši nastavljaju sa odličnim igrama u najelitnijem evropskom takmičenju, a sinoćna utakmica kao sedma uzastopna pobjeda u Evroligi, rezultirala je nad grčkim Panatinaikosom rezultatom 72 naprema 66.

ZVEZDA MTSCrveno- beli su odlično započeli meč, odbrana je u prvoj četvrtini fantastično funkcionisala, a u napadu  su skoro sve pogađali, te su odmah napravili veliku prednost 16:0. Gosti su prve poene postigli tek nakon šest minuta igre, a s nekoliko dalekometnih šuteva prišli su Zvezdi na šest poena zaostatka, a tom razlikom je završena i prva četvrtina, 20:14.

U drugoj četvrtini viđena je izjednačena igra. Panatinaikos je malo lakše pronalazio put do koša, međutim Zvezda je vraćala prednost, koja je u jednom momentu bila 11 poena. Ipak, na pauzu se otišlo sa prednošću Zvezde od 39:33.

U trećoj četvrtini, Atinjani su mnogo agresivniji zaigrali, posebno u odbrani gdje su pravili veliki pritisak na Zvezdine kreatore igre. Prednost Zvezde se topila, a Panatinaikos je prvi put došao i do izjednačenja, a pred kraj četvrtine su prvi put i poveli. Ipak, crveno-beli su pogotkom Voltersa vratili vođstvo i pred odlučujućih 10 minuta ušli sa jednim poenom prednosti.

U posljednjoj četvrtini viđena je totalno izjednačena košarka, gdje je Zvezda uglavnom minimalno vodila. Ipak, u posljednja dva minuta igrači Dejana Radonjića su malo bolje zaigrali, posebno u fazi napada i došli do sedam poena prednosti. Panatinaikos je pokušao da sa par brzih šuteva smanji zaostatak, ali ipak nisu uspjeli da ugroze pobjedu Crvene zvezde.

Zvezda sada ima učinak od 12 trijumfa i osam poraza i nalazi se na petom mjestu, dok je PAO pretrpio deveti neuspjeh, te se nalazi na sedmom mjestu.

Zvezdu je predvodio Simonović sa 13 poena, dok je Luka Mitrović odigrao najbolji meč u sezoni sa 11 poena. Dvocifren je bio i Ognjen Kuzmić, sa deset poena i 14 uhvaćenih lopti, a istakao se i Stefan Jović sa sedam poena, osam asistencija i pet skokova.

Kod gostiju je najbolji bio Keni Gebrijel sa 23 poena, a najbolje su ga pratili Majk Džejms sa 19 i Kej-Si Rivers sa 12 poena.

Zvezda sada ima učinak od 12 trijumfa i osam poraza i nalazi se na petom mjestu, dok je PAO pretrpeo deveti neuspjeh.