4:39 , среда , 19 децембар 2018
Početna / SPORT / FELDIN TROJKOM SRUŠIO FMP, ZVEZDA KROZ „PAKAO“ DO 1-0!

FELDIN TROJKOM SRUŠIO FMP, ZVEZDA KROZ „PAKAO“ DO 1-0!

Košarkaši Crvene zvezde poveli su 1-0 u finalnoj seriji Superlige Srbije protiv FMP, pošto su u dramatičnoj završnici slavili rezultatom 84:83.

Odlučujuće poene postigao je Džejms Feldin 12 sekundi pre kraja, kada je na asistenciju Tejlora Ročestija, jednog od najboljih pojedinaca, postigao trojku i postavio konačan rezultat.

Poslednji napad imalu su gosti, ali je Stefan Pot uprkos tome što je imao prednost, promašio polaganje i ‘crveno-beli’ su došli do prvog trijumfa.

Meč u gotovo praznoj hali ’Aleksandar Nikolić’ počeo je odličnom rolom Nenadića koji je vrlo brzo došao do dvocifrenog broja poena i omogućio gostima prednost. Sa druge strane, Zvezda je uspevala da parira uprkos slabom šutu sa distance, pa je prva četvrtina, inače veoma efikasna, prošla u potpunom egalu.

Međutim, drugih 10 minuta bilo je veoma teško za gledanje – mnogo promašaja na obe strane, veliki broj prekida i faulova, što se odrazilo na rezultat.

’Crveno-beli’ su na suv kvalitet uspeli da stignu do vođstva i na pauzu odu sa košem prednosti – 38:36.

Drugi deo igre nije nam doneo mnogo drugačiji susret, ekipe su i dalje mnogo grešile i smenjivale u vođstvu, ali je mnogo bolja košarka viđena u poslednjih 10 minuta.

Tada je Zvezdu krenuo šut, ali se ni gosti nisu predavali i uspevali da drže egal, da bi u finišu imali i prednost. Došli su do maksimalnih +7, domaćina je u tom trenutku u igri držao fantastični Alen Omić, pre nego što se ponovo probudio Ročesti i sa dve trojke uneo dramu.

I pored toga je FMP imao šansu za trijumf, ali je Feldin na već opisan način doneo 1-0 braniocu titule.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je spomenuti Omić sa 22 poena (8-9 za dva, 6-9 penali), uz 5 skokova, jedan poen manje postigao je Ročesti koji je sa 12 asistencija zaokružio dabl-dabl. Dvocifreni je još bio i heroj Feldin koji je upisao 4 uspešna dodavanja. FMP sa 19 predvodio Nemanja Nenadić koji je imao po 5 skokova i asistencija, Jeremić je dodao 18 poena (4-5 trojke), dok je Pot malo falilo za tripl-dabl (12 poena, 8 skokova i 10 asistencija).

Pobednik će biti ekipa koja stigne prva do tri pobede, a drugi meč na programu je u subotu od 18 časova.