18:26 , среда , 25 април 2018
Početna / SPORT / ŠPANIJA RUKOMETNI ŠAMPION EVROPE

ŠPANIJA RUKOMETNI ŠAMPION EVROPE

Muška rukometna reprezentacija Španije osvojila je Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj, pošto je u finalu bila bolja od Švedske – 29:23 (12:14).

2018-01-28T210745Z_1938790843_UP1EE1S1MOWEY_RTRMADP_3_HANDBALL-EUROPE-ESP-SWE

„Crvena furija“ nikada nije osvojila titulu starog kontinenta – sve do ovog momenta. Odigrali su savršeno drugo poluvrijeme i zasluženo došli do vrha Evrope.

Tokom drugih 30 minuta igre odlično je branio Arpad Šterbik, koji je priliku na meču dobio tek sredinom prvog poluvremena.

Nekada golman Jugoslavije i Srbije i Crne Gore imao je osam odbrana u ovom dijelu meča.

„Vikinzi“ nisu uspeli da osvoje prvu titulu na EP poslije 16 godina posta, ali zato jesu srebrnu medalju.

Švedska je posljednji put finale igrala 2002. godine i od tada nikada nije uspjevala da dođe do završnice turnira.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Feran Sole, David Balaguer sa pet golova, dok su po četiri postigli Raul Entrerijos, Aitor Arino i Aleks Dušebajev.

Kod Šveđana bolji od ostalih bio je Jesper Nilsen koji je postigao pet golova.