16:33 , уторак , 18 децембар 2018
Početna / ISTAKNUT / SRPSKI FUDBALSKI KLUBOVI U LIGI EVROPE 3 OD 3

SRPSKI FUDBALSKI KLUBOVI U LIGI EVROPE 3 OD 3

Sva tri srpska fudbalska kluba obezbjedila su prolaz  u 2.kolo kvalifikacija za Ligu Evrope gdje će protivnici biti dosta teži u odnosu na prvu rundu.

Beogradski Partizan plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope novom ubjedljivom pobjedom protiv Rudara iz Pljevalja – 3:0 (2:0).

Crno-beli su pred oko 5.000 navijača u Humskoj slavili identičnim rezultatom kao u Pljevljima prije sedam dana.

Miroslav Đukić rotirao je dobar dio ekipe, izvevši šest novih igrača, ali se to nimalo nije osetilo u igri domaćina koji je bez ikakvih problema trijumfovao, a slavlje je vrlo lako moglo da bude i daleko ubedljivije da je bilo više koncentracije u samoj završnici napada.

Za vođstvo je već u 11. minutu pogodio Đorđe Pantić, Ognjen Ožegović bio je precizan nekoliko trenutaka pred odlazak na odmor, da bi konačan rezultat postavio sjajni Rikardo Gomeš u 83.minutu..

U 2.kolu crno-beli će odmjeriti snage sa Litvanskim Trakaijem,koji je u revanš meču savladao Kazahstanski Irtiš 1-0.U prvom susretu u Litvaniji rezultat je glasio 0-0 a Irtiš je imao veći broj prilika pa je u završnici utakmice čak propustio da realizuje jedanesterac.

Preostala dva srpska predstavnika takođe su bila uspješna.Spartak je poslije subotičkih 1-1,savladao Irski Kolerejn na gostovanju 2-0 golovima Savkovića i Čečarića i zakazao dvomeč sa Praškom Spartom.

Niški Radnički je drugi put pobjedio Gziru,ovoga puta na Malti 1-0,tako da ga u 2.kolu očekuje susret sa Makabijem iz Tel Aviva.

Trener Nenad Lalatović je rekao da je Radnički zasluženo izborio plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evropa.

„Čestitao bih mojim igračima na zasluženoj pobedi. Bili smo bolji protivnik u obje utakmice. Danas smo postigli gol na vrijeme, dominirali tokom svih 90 minuta, a posebno u prvom poluvremenu kada smo imali (Marka) Mrkića, (Aleksandra) Stanisavljevica i (Petra) Grbića. Radujemo što igrači polako shvataju šta tražim od njih i to što stvarmo šanse“, rekao je Lalatović novinarima na Malti.