• 10 / 02 / 2020
INTER JE GAZDA MILANA! SPEKTAKULARNI PREOKRET "NERAZURA" OD 0:2 DO 4:2
  • 41
  • 0

Fudbaleri Intera posle velikog preokreta pobedili su velikog rivala Milan 4:2 (0:2) u utakmici 23. kola italijanske Serije A.

Spektakularan meč viđen je na stadionu "Đuzepe Meaca" u kome smo videli dva različita poluvremena, mnoštvo šansi i naravno - drame.

Kao šampion sa zajedničkom terena izašao je Inter u pobedi koja će dugo boleti "rosonere". A tako se nije činilo posle prvih 45 minuta igre.

Milan je gospodario terenom, imao dva gola prednosti više nego zasluženo tako što su Ante Rebić i Zlatan Ibrahimović iskoristili velike greške Interove odbrane.

Svi su tada mislili Milan je konačno prekinuo loš niz od osam mečeva bez pobede, ali ne i tim tvrdoglavnog Antonija Kontea.

U nastaku druga priča...

Prvo je Marcelo Brozović, do tada loš u polju sa dosta grešaka, pogodio iz sjajnog voleja iz daljine, da bi Martijas Vesino u sledećem napadu izjednačio na 2:2.

Tek tada smo dobili dramu i nagoveštaj pravog derbija.

Inter je krenuo na sve ili ništa, svestan da mu ni remi ne odgovara u trci za Skudetom, i na kraju mu se isplatilo.

Čekali su izabranici Konte svoju šansu, svesni da je rival u nokdaunu, i dočekali je posle jednog kornera.

De Fraj se iskupio za silne greške u odbrani i preokrenuo. Ali tu nije bio kraj!

Milan je gurao do remija, Ibrahimović je uzdrmao stativu, promašio je na drugoj strani i Barela zicer...

Ipak, Lukaku je glavom "razgrnuo" čuvare i postigao četvrti gol za Inter na ovoj utakmici, koja je podsetila na onaj čuveni preokret Milana od 0:2 do 3:2 iz 2004. godine.