• 06 / 09 / 2019
ŠPANIJA DOMINIRALA, PA UMALO DOŽIVELA ŠOK OD RUMUNA
  • 119
  • 0

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je Rumuniju rezultatom 2:1 u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Španci su došli do pobede na gostovanju Rumunima i ostane "maksimalna" posle pet odigranih mečeva.

"Crvena furija" je dominirala tokom većine meča i sve je izgledalo kao još jedna rutinska pobeda za nekadašnjeg prvaka Evrope, ali su se stvari zakomplikovale u finišu.

Posle gomile promašaja Španaca i briljantih reakcija golmana Rumunije Tatarušanua, veliku grešku napravio je Joan Deak koji je napravio penal u 29. minutu.

Loptu je tada na belu tačku stavio Serhio Ramos i konačno uspeo da savlada sjajnog čuvara mreže domaćina.

Španija je nastavila sa napadima i u drugom poluvremenu, ali golove iz izglednih šansi nisu uspeli da postignu Alkaser i Alba.

Ipak, nedugo nakon što su promašili po jednu šansu, ta dva fudbalera učestvovala su u drugom golu svoje ekipe, kada je bek Barselone uposlio napadača Dortmunda za 2:0.

Sve je izgledalo kao da će Španci zabeležiti rutinsku pobedu, a onda je nemir u meč uneo Florin Andone. On je dočekao centaršut Puškaša na glavu i smanjio zaostatak u 59. minutu.

Rumuni su dobili "vetar u leđa" posle gola i krenuli u napad, ali nisu uspevali da stvore prilike. Stvari su se dodatno zakomplikovale za goste u 79. minutu, kada je Diego Ljorente srušio protivnika sa leđa i zaradio direktan crveni karton.

Igrač više jeste pomogao Rumuniji u poslednjih desetak minuta, a briljantnu šansu imali su u 92. minutu. Puškaš je imao stopostotnu priliku i jedan na jedan sa Kepom Arisabalagom, ali je španski golman nekako uspeo da mu odbrani šut i da spasi svoju ekipu.

Pobedu u Grupi F zabeležili su i Švedska i Norveška, koji su opravdali očekivanja.

Švedskoj je bilo potrebno jedno poluvreme da savlada Farska Ostrva - 4:0.

Aleksandar Isak je bio strelac prva dva gola. Za 3:0 pobrinuo se štoper Junajteda Viktor Lindelof, da bi na, ispostavilo se, konačnih 4:0 postavio KvejsonRobin Kvejson u 41. minutu.

Norveška je mogla da bude i ubedljivija protiv Malte, ali se na kraju zadovoljila sa 2:0.

Norvežani su deset puta šutirali u okvir gola gostiju ali su samo dve lopte prošle pored Bonela - udarac Sandera Berža u 34 i penal Džošue Kinga u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Izrael i Severna Makedonija remizirali su rezultatom 1:1 u 5. kolu Grupe G.

Izrael je statistički bio značajno bolja ekipa, ali nisu uspeli da prilike pretvore u golove, pa su Makedonci odneli bod iz Ber Ševe.

Posle dosta nezanimljivih prvih 45 minuta prvo gol pao je u 55. minutu, kada je sjajni Erhan Zahavi doneo prednost Izraelcima.

Ipak, u 64. minutu usledio je šok kada je Arijem Ademi, fudbaler Dinama iz Zagreba, zatresao mrežu domaćina i izjednačio na 1:1.

Izrael u narednom kolu, 9. septembra, gostuje Sloveniji, dok istog dana Severna Makedonija gostuje Letoniji.