• 41
  • 0

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedom nad Borusijom Dortmund su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona.

PSŽ je na svom "Parku prinčeva" savladao Borusiju rezultatom 2:0.

Parižani su time nadoknadili zaostatak od 2:1 iz prvog meča odigranog u Nemačkoj i plasirali se u narednu fazu.

Meč je odigran pred praznim tribinama zbog pandemije koronavirusa, a pored dobrog navijanja u Parizu je nedostajao i dobar fudbal.

Pored dva gola, oba postignuta u prvom poluvremenu, ljubitelji fudbala su imali malo toga lepo za videti, pogotovo u drugih 45 minuta.

Šampion Francuske je prvi pokazao inicijativu, što se i očekivalo zbog rezultata prvog meča, ali nije uspevao da stvori ozbiljnije šanse.

Parižani su napadali, nisu dopuštali Borusiji da dođe do lopte, ali nisu oni imali prvu priliku, već Sančo u 18. minutu.

Dortmund je u narednih par minuta imao još jednu priliku, a onda je usledila opsada gola od strane PSŽ-a.

Prvo je u 25. minutu Birki skinuo "zicer" Kavaniju, koji je imao čistu situaciju jedan na jedan, ali je samo tri minuta kasnije domaćin došao u vođstvo.

Fenomenalni Anhel di Marija je centrirao iz kornera, a cela odbrana "milionera" je zaboravila na Nejmara, koji se "poklonio" pred Burkijem i glavom smestio loptu iza njegovih leđa.