REAL MADRID JE ŠAMPION ŠPANIJE!
  • 146
  • 0

Fudbaleri Real Madrida postali su šampioni Španije po 34. put.

Fudbaleri Real Madrida savladali su Viljareal u meču 37. kola španske LaLige i tako su došli do 34. trofeja u domaćem šampionatu – 2:1 (1:0).

To im je bila deveta pobeda zaredom u LaLigi.

Madriđani su poveli u 29. minutu.

Luka Modrić je sjajno pronašao Benzemu, a Francuz je uradio ono što najbolje zna – iskoristio dobru situaciju i smestio loptu u mrežu.

Real je dominirao u prvom poluvremenu, iako fudbal i nije bio nešto preterano zanimljiv, ali je domaćin odradio ono što je zacrtao pre početka meča.

Pored pogotka Benzeme, uputili su još tri šuta u okvir gola, ali je sve to lako neutralisao Asenho, dok gosti nisu imali nijedan udarac u okvir gola.

U drugom delu je Karvahal imao dobru priliku na startu.

Posle nekoliko sjajnih driblinga šutirao je iz peterca levom slabijom nogom, ali pravo u Asenha.

Real je kao i na prethodnim mečevima kontrolisao igru i čuvao rezultat.

Serhio Ramos je u 73. minutu posle sjajnog solo prodora srušen u kaznenom prostoru.

Ukrao je loptu na sredini terena, došao do šesnaesterca, a onda ga je srušio defanzivac Viljareala i sudija je pokazao na belu tačku.

Ramos i Benzema želeli su da urade nešto kao što su pokušali Anri i Pires, a uspeli Mesi i Suares.

Ramos je dodao sa bele tačke do Benzeme, koji je ipak ranije utrčao i gol nije priznat.

Penal je ponovljen i ovog puta je Benzema šutirao i postigao gol.

Kros je u 81. minutu pogodio prečku, a Viljareal je smanjio u 83. minutu.

Strelac je bio Ibora.

Kurtoa je imao dve neverovatne odbrane i Ibora je sa dva metra promašio čitav gol.