LŠ: PREOKRET BARSE, "SEDMICA" NA ENFILDU!
  • 31
  • 0

Nevjerovatno golgetersko veče u Ligi šampiona. Fudbalski spektakl na "Enfildu", taktički rat na Kamp Nou pripao Barsi. Ubedljivo Zenit i Ajaks, Čelsi dobio u Francuskoj, Lion u Njemačkoj.

Na dve utakmice od 18.55 JEDAN gol!

Tako je počeo drugi dan 2. kola Lige šampiona, a onda "plusak". Provala golgeterskog oblaka u elitnom UEFA takmičenju. Na preostalih šest mečeva čak 22! Najviše ih je bilo na Enfildu – SEDAM. Iako je Liverpul poveo 3:0 u prvom poluvremenu, na kraju je "čupao" pobjedu protiv RB Salcburga. Barsa je "okrenula" (2:1) Inter poslije minuta iz prvog dela, dok je Čelsi slavio na "vrućem" terenu u Lilu - 2:1.

Vrlo zanimljivo bilo je u Valensiji, gdje su "slepi miševi" promašivali, a "kopljanici" iz Amsterdama pogađali za veoma ubjedljivih 3:0. Zenit je nadigrao Benfiku u Sankt Peteburgu 3:1, dok je Lion savladao RB Lajpcig usred Njemačke 2:0.

Poslastica večeri i meč koji je zasenio i derbi u Barseloni odigrali su Liverpul i Salcburg.

IZVOR-MONDO

U Barseloni je Inter iskoristio prvi napad. Domaćin je pogriješio na polovini rivala, a hitri Lautaro Martinez u kontri pobegao odbrani Barse i između jednog fudbalera i Ter Štegena poslao loptu u mrežu. Tek je počeo da teče treći minut, a velika Barsa gubila je od ekipe koja je riješila da pokaže zube Juventusu u Seriji A, očigledno i ostalim velikanima u Ligi Evrope.

Ipak, "buđenje" evropskog Intera nije bilo uspješno kao u nacionalnom šampionatu. Uspavao ga je Luis Suarez. Urugvajac je do kraja meča, u 58. i 84. minutu, uspio da postigne dva gola i preokrene rezulat za konačnih 2:1.

U postavi Barse bio je Lionel Mesi, koji je poslije povrede odigrao cijeli meč. Argentinac je imao ulogu asistenta kod drugog pogotka.

Zenit je sa kapitenom Banetom Ivanovićem upisao tri boda protiv Benfike. Ruski tim igrao je sjajno i praktično bilo je nemoguće da večeras izgubi. Već od prvog minuta počeo je da stvara prilike... Tri su iskoristili Artem Dzjuba u 22, Raul Dias je postigao autogol u 70, a na kraju se, poslije greške Ljubomira Fejse, upisao i Serdar Azmun.

Potez večeri je, ipak, bila golčina prvotimca Benfike Raula de Tomasa u 85. minutu!

Vrlo lijepo, a pitanje da li ljepšu, sigurno neuporedivo važniju, postigao je Vilijan u 78. za tri boda Čelsija na gostovanju u Lilu. Dušan Tadić bio je asistent kod trećeg gola Ajaksa, koji je djelo Van de Beka u 67. Međutim, Valensiju, za koju Danijel Pareho nije iskoristio penal kod 1:0, načeo je Hakim Zijah već u osmom minutu "bombom" sa preko 20 metara.

U prve dvije utakmice drugog dana 2. kola Lige šampiona Borusija Dortmund je pobijedila u prašku Slaviju 2:0, dok su Genk i Napoli podelili po bod - 0:0.

Najbolji igrač nemačkog tima bio je Akraf Hakimi. Marokanac je sa dva pogotka srušio snove Slavije da može do još jednog iznenađenja poslije boda u Milanu protiv Intera. Hakimi je pogađao u 35. i 89. minutu.

Bilo je uzbudljivo u Genku, ali bez golova. Obje ekipe imale su nekoliko velikih prilika. Za Belgijance je šansu meča propustio Janis Hadži, a za Napoli Hoze Kaljehon.