• 28 / 10 / 2019
SEDAM GOLOVA ATALANTE, NAPOLIJU SAMO BOD U FERARI
  • 38
  • 0

Fudbaleri Atalante su zabeležili ubedljivu pobedu nad Udinezeom, dok je Napoli osvojio samo bod protiv ekipe SPAL.

Tim iz Bergama je sa čak 7:1 slavio kao domaćin, dok su izabranici trenera Karla Ančelotija odigrali 1:1 na gostovanju.

U trećem meču dana koji je startovao od 15.00 Torino je uspeo da izvuče bod na domaćem terenu u duelu sa Kaljarijem.

Na stadionu Enio Tardini u Parmi, na kom Atalanta igra domaće utakmice, nije izgledalo kao da će sve ići po planovima trenera Đanpjera Gasperinija, pošto je tim Udinezea u 12. minutu poveo golom Stefana Okake.

Izjednačenje je stiglo u 21. minutu kada je gol postigao Josip Iličić, a u 35. je Luis Murijel realizovao penal, koji je nešto ranije skrivio Nikolas Opoku, za šta je dobio drugi žuti karton.

Do kraja poluvremena je Iličić još jednom zatresao mrežu protivnika, a već na startu nastavka Murijel se ponovo upisao u strelce.

U 52. minutu je već bilo 5:1, posle pogotka Marija Pašalića, u 75. je Murijel realizovao još jedan kazneni udarac, dok je konačan rezultat u 83. minutu postavio Amad Traore.

Napoli je propustio priliku da se približi trećeplasiranoj Atalanti i na gostovanju ekipi SPAL je odigrao nerešeno 1:1, iako je već u 9. minutu poveo golom Arkadijuša Milika.

Svega sedam minuta kasnije Jasmin Kurtić je izjednačio, što je bio i gol za konačan rezultat, iako su u nastavku velike prilike za Napoli imali Fabijan Ruis, Milik i Fernando Ljorente.

Napoliju je "za vratom" Kaljari, koji nije iskoristio priliku da pobedom stigne do četvrte pozicije na tabeli.

Ekipa trenera Rolanda Marana je remizirala (1:1) na gostovanju Torinu, iako je imala prednost od 40. minuta posle pogotka Nahitana Nandesa u 40. minutu.

Nadu za preokret je torinskom timu u 69. minutu dao Simone Zaza, ali je to bilo sve od oba sastava na ovom meču.