• 25 / 11 / 2019
SMOLING REŽIRAO POBEDU ROME, SERGEJ BOLJI OD FILIPA
  • 40
  • 0

Fudbaleri Rome su savladali Brešu, Lacio je u poslednjim sekundama stigao do pobede nad Sasuolom, dok je Fiorentina ostavila bodove u Veroni.

"Vučica" je do trijumfa od 3:0 u 13. kolu Serija A došla zahvaljujući defanzivcu Krisu Smolingu, koji je postigao jedan gol, a potom i asistirao za dva.

Prvo poluvreme je proteklo bez pogodaka i zabeležene su samo dve velike šanse, po jedna na obe strane.

Stanje na semaforu je promenjeno u 49. minutu, kada je Smoling odlično reagovao posle centaršuta Lorenca Pelegrinija iz kornera i savladao čuvara meže gostiju Jesea Joronena, koji se nije proslavio reakcijom u toj situaciji.

Roma je duplirala prednost osam minuta kasnije, Smoling je ostao u šesnaestercu Breše, centaršut je išao pravo na njegovu glavu kojom je on loptu ostavio Đanluki Mančiniju.

Usledila je šansa za Edina Džeka, pa je poništen i pogodak Nikola Zaniola, da bi u 66. Smoling ponovo glavom reagovao posle centaršuta, a zatim je loptu u gol poslao reprezentativac BiH.

Celu utakmicu za Romu je odigrao kapiten Srbije Aleksandar Kolarov i to na svojoj standardnoj poziciji klasičnog levog beka.

Fudbaleri Lacija su golom Felipea Kaiseda u 91. minutu stigli do trijumfa nad Sasuolom u gostima, ukupnim rezultatom 2:1.

Rimski tim je poveo u 34. minutu preko Čira Imobilea, a jedini pogodak za domaće je postigao Frančesko Kaputom u 45. minutu.

Za Lacio je svih 90 minuta odigrao Sergej Milinković-Savić, a Filip Đuričić je u dresu Sasuola na terenu proveo 69. minuta.

Ceo meč je u ovom kolu odigrao i Nikola Milenković, dobio je žuti karton i bio krivac za jedini pogodak kojim je Verona uspela da savlada Fiorentinu na svom terenu.

Nekadašnji fudbaler Partizana je u 66. minutu propustio da obrati pažnju na Samuela Di Karminea koga je ostavio potpuno samog u šesnaestercu svoje ekipe, što je igrač Sasuoloa iskoristio i zatresao mrežu Fiorentine će strahovati i za opstanak na 10. poziciji tabele Serije A.

Svih 90 minuta je za Fiorentinu odigrao i Dušan Vlahović, u tandemu sa Frankom Riberijem, ali iz pet pokušaja nije uspeo da zatrese mrežu protivnika.

Sampdorija je posle preokreta bila bolja od Udinezea, koji je meč završio sa 10 igrača, pošto je Mato Jajalo u 51. minutu zaradio crveni karton.