• 28 / 11 / 2019
LOVREN SPASAO LIVERPUL, INTER UHVATIO "POSLEDNJI VOZ", LUDNICA U LAJPCIGU
  • 49
  • 0

Fudbaleri Liverpula uspeli su da ostanu neporaženi na domaćem terenu protiv Napolija (1:1).

Liverpul je gubio u većem delu meča, ali na kraju, golom Dejana Lovrena, uspeo da dođe do vrednog boda.

Oni su sada, kolo pre kraja, prvi na tabeli Grupe E sa 10 bodova, jednim više od Napolija.

Strelac gola za Napolitance bio je Dris Mertens, koji je iskoristio praktično jedinu nepažnju defanzivaca "redsa", došao u solidnu poziciju i matirao Alisona.

Liverpul je napadao tokom prvog poluvremena i na početku drugog, ali lopta nije htela u mrežu.

U nastavku dve dobre prilike propustio je Roberto Firmino, a lošu skok igru gostiju kaznio je Dejan Lovren, koji je nadskočio celu odbranu protivnika i u 65. minutu doneo izjednačenje.

Tim sa Enfilda je mogao lako i do novog gola i pobede, ali je Napoli izdržao sve do poslednjeg sudijskog zvižduka.

U drugom meču Grupe E Salcburg je opravdao očekivanja i pobedio Genk u Belgiji sa 4:1.

Austrijski klub je ponovo bio ubedljiv, posle 6:2 na domaćem terenu u prvom kolu LŠ, i time ostao u trci za nokaut fazu.

Salcburgu je potrebna pobeda nad Liverpulom u narednom kolu kako bi šampiona Evrope potencijalno izbacila iz takmičenja, u zavisnosti od rezultata utakmice Napoli – Genk.