• 02 / 12 / 2019
MIHINA BOLONJA POSLALA NAPOLI U "BUNAR"
  • 44
  • 0

Fudbaleri Bolonje su prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede u Seriji A i savladali su Napoli na gostovanju sa 2:1.

Meč je odlučen u nadoknadi vremena drugog poluvremena, pošto je VAR tehnologijom utvrđeno da je napadač domaćih Fernando Ljorente bio u ofsajdu kada je drugi put zatresao mrežu protivnika.

Nekadašnji španski reprezentativac je to prvi put učinio u 41. minutu, pošto se našao u pravoj poziciji da reaguje na odbitak i da rutinski pošalje loptu iza leđa golmana Lukaša Skorupskog.

Poljak je još jednom pre toga savladan, u 18. minutu je precizan bio Irving Lozano, ali je i on bio u nedozvoljenoj poziciji.

Epitet velikog pojačanja koji je stekao letošnjim transferom Andreas Skov Olsen je potvrdio u 58. minutu, kada je, slično Ljorenteu, reagovao na odbijenu loptu i doneo izjednačenje.

Konačan rezultat i totalni preokret ekipi trenera Siniše Mihajlovića doneo je Nikola Sansone u 81. minutu, posle dodavanja Bljerima Džemailija.

Celu utakmicu za posrnuli Napoli, koji je šestu utakmicu zaredom ostao bez pobede, odigrao je reprezentativac Srbije Nikola Maksimović.